Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Ruukki LowCarbon: kolejny krok w stronę neutralności emisyjnej

Ocena: 5
4666

Ruukki Construction, spółka zależna Grupy SSAB, wprowadza nową ofertę Ruukki® LowCarbon, która jest odpowiedzią na coraz bardziej wymagające przepisy dotyczące ochrony środowiska oraz potrzeby klientów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych w całym cyklu życia ich budynków. Pierwszym produktem w tej ofercie będzie Ruukki® Classic LowCarbon, pokrycie dachowe, którego wpływ na emisje jest do 70% niższy niż w przypadku pokrycia dachowego wykonanego ze standardowej stali.

 

Nowy profil dachowy Ruukki Classic LowCarbon.

Gama produktów Ruukki® LowCarbon obejmuje wysokiej jakości produkty budowlane wykonane ze stali SSAB Zero™ z recyklingu, z powłoką GreenCoat wykorzystującą biotechnologię (BT). Produkty są wytwarzane w lokalnych zakładach Ruukki w Finlandii, Szwecji, Estonii i Polsce przy użyciu energii bez paliw kopalnych i dostarczane w zoptymalizowanych opakowaniach za pomocą ekologicznego transportu.  Asortyment, który obejmuje wysokiej jakości produkty premium, będzie stopniowo rozszerzany na wszystkie grupy produktów Ruukki, a od 2026 roku także na produkty ze stali SSAB Fossil-free™, czyli stali wolnej od paliw kopalnych.

Pokrycia dachowe Ruukki Classic LowCarbon produkowane są w lokalnych fabrykach w Finlandii i Polsce. Niskoemisyjna blacha na rąbek stojący jest produkowana z blachy profilowanej przy użyciu energii elektrycznej wytwarzanej bez udziału paliw kopalnych. Materiały opakowaniowe są zoptymalizowane pod kątem minimalizacji odpadów i emisji. Ponadto, jeśli to możliwe, w transporcie wewnętrznym i zewnętrznym wybierane są alternatywy bez paliw kopalnych. W Skandynawii produkt jest oferowany również ze zintegrowanym rozwiązaniem do zasilania energią słoneczną.

Wspólnie z firmami Peab, SSAB i Wihlborgs, w listopadzie 2023 roku firma Ruukki zaprezentowała pierwszy na świecie budynek zawierający komponenty budowlane wykonane ze stali wolnej od paliw kopalnych. Jest to centrum logistyczne Tomaten 1 w Szwecji.

Dostępność produktów różni się w zależności od rynku. Rozpoczęcie dostaw do pierwszych klientów planowane jest od drugiego kwartału 2024 roku.

„Chcemy prowadzić branżę budowlaną w stronę neutralności emisyjnej. Dokonując zrównoważonych wyborów, klienci mogą znacznie zmniejszyć ślad węglowy swoich budynków. Przykładowo, wybierając dach Ruukki Classic LowCarbon, klient może zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych w swoim nowym budynku niemal w takim stopniu, jak zaprzestając na rok korzystania z samochodu” – mówi Jouni Metsämäki, Wiceprezes, Roofing, Ruukki Construction.

Płyta warstwowa Ruukki LowCarbon.

Oprócz produktów LowCarbon, Ruukki oferuje również inne zrównoważone rozwiązania, które pomagają klientom osiągać cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, promując łagodzenie zmian klimatycznych, gospodarkę cyrkularną, bioróżnorodność oraz bezpieczeństwo i dobrostan ludzi. Dowiedz się więcej: www.ruukki.com/sustainability.  

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: