Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Różnorodne wymiary blachodachówek

Ocena: 5
2590

Jakie wymiary blachodachówek można znaleźć w ofercie Blachy Pruszyński? Przeczytaj i zapoznaj się z najpopularniejszymi produktami i ich parametrami.

 

 

Wybieranie blachodachówek uważane jest za czynność trywialną. Jednak sama decyzja o kolorze i strukturze, fakturze i stylu twojego dachu może nie być nawet połową pracy potrzebnej, by wybrać te odpowiednie blachodachówki. Istotnym elementem jest decyzja o wymiarach blachodachówki, którą położy się na dach. Tylko odpowiedni wybór wymiarów pokrycia dachowego pozwoli być pewnym, że cała konstrukcja pozostanie solidna, funkcjonalna i atrakcyjna przez wiele lat. W tym artykule poruszymy kwestię wymiarów blachodachówek i konkretnych ich modeli, które okupują najwyższe miejsca w rankingach popularności od wielu lat, zawdzięczając te pozycje swojej estetyce wykonania i dodatkowym właściwościom.

Jakie wymiary blachodachówek oferuje Blachy Pruszyński?

Czy kiedykolwiek musiałaś/łeś oddać buty kupione chwilę wcześniej, bo okazało się, że uciskają przy chodzeniu? Czy zdarzyło Ci się kupić za mało kafelków albo za duże, które nie mieściły się w kuchni, czy łazience? Przeprowadzanie pomiarów przed zakupami to wymóg, by te zakupy były udane. I nie zmienia się to w przypadku blachodachówek. Blachy Pruszyński to doświadczony producent, który stawia przede wszystkim na funkcjonalność elementów oraz na wynikający z niej łatwiejszy, szybszy i przyjemniejszy montaż. Z tego powodu, w ofercie Blachy Pruszyński można znaleźć blachodachówki o wielu różnych parametrach, by można było jak najlepiej dopasować je do każdego dachu. Bez problemu znajdziesz tą odpowiednią do wymiarów Twojego dachu, a szybka instalacja zapewni ci komfort i bezpieczeństwo.

Najlepszym wyborem są blachodachówki modułowe, które wytwarzane są z najwyższej jakości stali na rynku, z zaufanych firm. Arkusze wykonane są z blachy o grubości 0,5 mm i pokrywane dodatkową warstwą cynku o grubości Z-275 g/m2. W chwili obecnej oferowanych jest kilka ciekawych modeli z długościami modułów 320 mm, 350 mm lub 370 mm. W ofercie znajdują się też blachodachówki na wymiar, prezentowane na stronie w kilku kolekcjach, mające inspirować klientów i pomagać im w wyborach.

Blachodachówka panelowa FIORD – nowoczesna elegancja

To stylowa matowa blachodachówka panelowa, która nadaje dachowi charakteru. Panele są dość małe, więc nie trzeba się martwić docinaniem, czy marnowaniem elementów. Montaż jest szybki, wygląd blachodachówki – symetryczny, a zamki zapewniają brak widocznych łączeń. To wybór dla osób preferujących minimalistyczny styl. Ta blachodachówka jest idealna przy tworzeniu spójnej kompozycji dachu i elewacji. Są one magazynowane, więc niemal bez czekania zostaną przetransportowane do Ciebie – oczywiście odpowiednio zabezpieczone, by dotarły na budowę bez żadnych uszkodzeń.

Warto zwrócić uwagę na pewne detale – atutem blachodachówki jest jej symetryczna struktura, a drobne przetłoczenia gwarantują sztywność materiału. Z tego powodu dach wykorzystujący blachodachówkę FIORD jest bardzo trwały i odporny na odkształcenia. Również promieniowanie, rozwarstwienia, mikropęknięcia, czy codzienne warunki atmosferyczne nie niszczą blachodachówki i nie psują wizualnego efektu. Blachodachówka FIORD to połączenie nowoczesności i solidności, które czerpie ze skandynawskiej architektury.

Specyfikacje blachodachówki FIORD podane są poniżej:

- długość modułu: 350 mm

- wysokość przetłoczenia: 30 mm

- wysokość profilu: 17 mm

- szerokość użytkowa: 1110 mm

- szerokość całkowita: ~1165 mm

Blachodachówka TIGRA – innowacyjne wzornictwo

Blachodachówka panelowa TIGRA nie jest zwyczajną propozycją. Jej wielkim atutem są liczne podłużne przetłoczenia, które przełamują konwencje i nadają jej indywidualnego charakteru. Może być użyta zarówno w odważnych, niecodziennych elewacjach lub jako przeciwwaga do minimalistycznego designu bryły budynku. Ciekawostką jest, że za inspirację posłużyła twórcom TIGRY tabliczka czekolady. Drugim atutem TIGRY jest możliwość personalizacji. Klienci mają do wyboru liczne, wysokiej jakości powłoki dekoracyjno-ochronne – nadające dodatkowe właściwości i odpowiedni kolor. W każdej chwili, jesteśmy w stanie podpowiedzieć co jest w trendzie i co z czym można dopasować, a także jakie powłoki ochronne najlepiej wybrać, by spełnić najlepiej Twoje potrzeby.

Blachodachówka TIGRA to atrakcyjny wybór, który nie ustępuje innym w aspektach trwałości i jakości wykonania. Również w jej przypadku łatwość w montażu to nie jedyne ułatwienie. W momencie zamówienia TIGRY wystarczy, że załączysz informację o powierzchni dachu, a my policzymy i wyślemy wszystko tak, by nie wymagało żadnego docinania i innych czynności dopasowujących.

Specyfikacje blachodachówki TIGRA podane są poniżej:

- długość modułu: 350 mm

- wysokość przetłoczenia: 30 mm

- wysokość profilu: 11,5 mm

- szerokość użytkowa: 1147 mm

- szerokość całkowita: ~1186 mm

Zapraszamy na stronę i do sklepów. To tam znajdą państwo wysokiej klasy blachodachówki, które przysłużą się w tworzeniu komfortowego, przyjemnego i pięknego miejsca dla całej rodziny.

Źródło: Blachy Pruszyński

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: