Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Regaty Velux 5 Oceans

Ocena: 0
2616
Pięciu zawodników przekroczyło linię startu najstarszych samotnych regat dookoła świata

Start regat Velux 5 Oceans
4Fot. Velux


Pięciu zawodników przekroczyło linię startu najstarszych samotnych regat dookoła świata, Velux 5 Oceans. Początek regat 17 października 2010 o godzinie 16.00 zgromadził na starcie tysiące widzów w porcie i tysiące kibiców na wodzie. Flota towarzysząca zawodnikom liczyła ponad 400 jednostek. W pięknym jesiennym słońcu i przy idealnym północno-wschodnim wietrze o umiarkowanej prędkości 13-16 węzłów flota pięciu jachtów klasy Eco 60 ruszyła w pierwszy etap wokółziemskiej odysei, liczącej w sumie 30 000 mil. Na linii startu pierwszy był Polak, Zbigniew „Gutek” Gutkowski.


Zbigniew „Gutek” Gutkowski przed startem
4Fot. Velux


Zanim zawodnicy wypłynęli z portu, zostali oficjalnie pożegnani przez rodziny, organizatorów i przyjaciół. Przy dźwiękach specjalnie wybranych ulubionych utworów po kolei schodzili na jachty i oddawali cumy. Podczas wychodzenia z portu i w trakcie stawiania żagli każdy z nich miał jeszcze kilka osób załogi, ale na kilkanaście minut przed startem pomocnicy musieli zejść i zostawić zawodników samych na najbliższe kilka tygodni. Pierwszy z wyruszających dziś z francuskiego La Rochelle żeglarzy powinien dotrzeć do Kapsztadu po około dwudziestu dniach w zależności od pogody. Pozycje wszystkich jachtów można śledzić na bieżąco na stronie www.velux5oceans.com za pomocą przeglądarki Race Viewer. Regaty Velux 5 Oceans są podzielone na pięć etapów oceanicznych. Z La Rochelle flota płynie do Cape Town, później do Wellington w Nowej Zelandii, następnie do Salvadoru w Brazylii i Charleston w USA, skąd ostatni będzie transatlantycki etap powrotny do Francji.

Źródło: Dachy, nr 10 (130) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: