Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pracownia do Kształcenia w Zawodzie Dekarz

Ocena: 0
2866
8 października 2010 r. w Zamościu odbyło się oficjalne otwarcie Pracowni do Kształcenia w Zawodzie Dekarz

W Zamościu uczniowie Pracowni będą się uczyć dekarstwa od stawiania konstrukcji...

8 października 2010 r. w Zamościu odbyło się oficjalne otwarcie Pracowni do Kształcenia w Zawodzie Dekarz przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP. Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Lublinie nawiązała w tym zakresie współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu przy ul. Kilińskiego 86a posiada dobrze wyposażone zaplecze w postaci hotelu z ponad 90 miejscami noclegowymi dla uczestników OHP, stołówki z całodziennym wyżywieniem, własnymi warsztatami oraz profesjonalnie przystosowaną salą do szkoleń dekarskich.


...po montaż okien połaciowych i układanie pokrycia

Zaangażowanie w działalność Ośrodka czołowych producentów materiałów dachowych umożliwi jego uczniom kontakt z nowoczesnymi technologiami i materiałami budowlanymi. Da im również szansę na zdobycie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych dekarza, cieśli i blacharza.

W Ośrodku przewidziane są szkolenia praktyczne i teoretyczne, prowadzone przez szkoleniowców firm producenckich oraz dekarzy-praktyków. W roku szkolnym 2010/2011 naukę w zawodzie dekarza podjęło 20 uczniów. Zajęcia trwają już od 1 września.

Źródło: Dachy, nr 10 (130) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: