Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pokrycia dachowe w nowoczesnym budownictwie

Ocena: 5
3444

Dominującym trendem w architekturze jest już od kilku lat minimalizm. Bryły budynków w tym nurcie charakteryzuje prostota, a także spójny, stonowany charakter. Jakie formy pokrycia dachowego wybierać, by dom był nie tylko atrakcyjny wizualnie i nowoczesny, ale również funkcjonalny? – radzi przedstawiciel firmy Regamet, polskiego producenta pokryć dachowych z blachy.

 

Panele dachowe MAX PRO

Minimalizm najwyższej jakości

Oszczędność formy charakterystyczna dla minimalizmu powoduje, że każdy szczegół jest tutaj bardzo dobrze widoczny - dotyczy to zarówno wykonania pokrycia przez ekipę dekarską, jak i parametrów materiałów wybieranych przez inwestora. Ważny jest nie tylko kolor czy kształt, lecz także aspekty takie jak jakość materiału oraz wykorzystana przy produkcji powłoka, która – im lepsza – tym skuteczniej będzie chronić dach przed różnego rodzaju potencjalnymi uszkodzeniami, a przy tym nadawać mu estetycznego wykończenia.

Nowoczesność z wielowiekową historią

Jednym z najpopularniejszych przykładów nowoczesnego budownictwa są domy w kształcie prostopadłościanu z dwuspadowym dachem bezokapowym. Chętnie wybieranym obecnie pokryciem dachowym w przypadku minimalistycznych brył jest tradycyjna blacha na rąbek stojący, inaczej zwana panelem dachowym. Choć historia tego rodzaju pokryć sięga renesansu, kiedy to blachy montowano na dachach obiektów sakralnych i kościołów, to od kilkunastu lat popularne są one także wśród inwestorów, którzy stawiają na prostotę, minimalizm i nowoczesność.

Panele dachowe ALEX PRO

– To obecnie jedna z najbardziej pożądanych form pokrycia dachowego – mówi Marcin Kluz, dyrektor ds. sprzedaży hurtowej firmy Regamet. – Wygląda atrakcyjnie i znajduje zastosowanie nie tylko jako pokrycie dwuspadowych dachów bezokapowych, ale również na elewacjach tego typu budynków.

Innowacyjne rozwiązania

Pokrycia o powierzchniach jak najbardziej płaskich również idealnie wpisują się w nowoczesne trendy budowlane. Wiodą one prym w trendach architektonicznych już od co najmniej kilku sezonów.

– Ciekawy, minimalistyczny kształt i maksymalnie płaski profil to cechy najlepiej charakteryzujące blachodachówkę KAREN wprowadzoną przez naszą firmę do sprzedaży kilka miesięcy temu – zapewnia Marcin Kluz. – Tego typu blachodachówka, podobnie jak panele dachowe, idealnie sprawdza się zarówno na maksymalnie prostych, dwuspadowych dachach, jak również w przypadku bardziej skomplikowanych, wielopłaszczyznowych konstrukcji.

Różne warianty do wyboru

Wszechstronność możliwości wykorzystywania blachodachówki KAREN to m.in. zasługa dwóch wariantów, w których jest ona produkowana. Odmiana czteromodułowa, którą firma Regamet wprowadziła jako pierwsza na rynku, zapewnia szybki i sprawny montaż w przypadku dachów prostych, o nieskomplikowanych dwuspadowych konstrukcjach. Natomiast wersja dwumodułowa to rozwiązanie idealne dla inwestorów poszukujących pokrycia na bardziej skomplikowane, wielopłaszczyznowe powierzchnie z licznymi załamaniami i lukarnami, do których materiał musi być precyzyjnie dopasowywany.

– Wprowadzenie do oferty takiej blachodachówki jest odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie rynkowe, ponieważ płaskie powierzchnie pokryć dachowych są dziś poszukiwane przez inwestorów – konkluduje przedstawiciel firmy.

Blachodachówka KAREN PRO

Panele dachowe czy maksymalnie płaskie blachodachówki? Ostateczny wybór zawsze należy do klienta. Jeśli zdecyduje się na któreś z tych rozwiązań, dobierając jednocześnie tak modny w ostatnich latach kolor czarny, antracytowy bądź grafitowy, a do tego odpowiednio trwałą powłokę, może być pewien, że jego dach będzie się prezentował atrakcyjnie i nowocześnie przez długie lata.

Źródło: Regamet

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: