Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Onduline kupiła Tallant Industries Inc.

Ocena: 0
2337
Onduline Group, specjalizująca się w lekkich pokryciach dachowych nabyła amerykańską firmę Tallant Industries Inc.

Onduline Group, specjalizująca się w lekkich pokryciach dachowych nabyła amerykańską firmę Tallant Industries Inc.

Tallant Industries Inc. to producent trzech wysokiej jakości produktów budowlanych: Ondura (faliste płyty bitumiczne), Tuftex (poliwęglanowe i winylowe panele budowlane) oraz Ridgeline (dachowe systemy odprowadzające). Wszystkie produkty są liderami w swoim segmencie na rynku USA.

Dzięki zakupowi Onduline zapewniło sobie uprzywilejowaną pozycję na rynku północnoamerykańskim. Z obrotem rzędu 35 mln USD amerykańska firma koncentruje się głównie na renowacji domów oraz sektorze majsterkowania, co pozwala chronić ją przed recesją na rynku budowlanym i remontowym.

Transakcja została w całości sfinansowana przez kapitał Onduline. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy, która wpłynie na wzrost udziałów na już istniejących rynkach przy jednoczesnym kontynuowaniu swojej podstawowej działalności.

Firma Tallant Industries INC., będzie działała jako własny oddział Onduline, pod nazwą OFIC North America Inc.

Polska filia Onduline Materiały Budowlane Sp. z o.o. powstała w czerwcu dziewiętnaście lat temu. Siedziba główna mieści się w Warszawie, zaś fabryka falistej płyty bitumicznej oraz części akcesoriów w Mielcu. Oddział polski został otwarty jako pierwszy wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej. Produkty Onduline znane są w całym kraju i zdobyły wielu zwolenników. Prosty i łatwy montaż oraz jakość produktów pozwoliła firmie na zbudowanie silnej pozycji w kategorii bitumicznych pokryć dachowych.

Źródło: Dachy, nr 10 (130) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: