Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy

Ocena: 0
3288
4 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się V Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy
4 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się V Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, będące eliminacjami do Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez PSD.

Kategorie zawodów zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Międzynarodowej Federacji Dekarskiej, będącej jednocześnie organizatorem listopadowych Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Belfaście. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach konkursowych: dachy strome, dachy metalowe, dachy płaskie.

Oto wyniki:

Dach metalowy
  1. Oddział Kujawsko-Pomorski (mentor: Mariusz Klimczuk, zawodnicy: Tomasz Rogaś, Marcin Adamski),
  2. Oddział małopolski (mentor: Marek Tynka, zawodnicy: Paweł Tynka, Tomasz Płachta),
  3. Oddział Lubelski (mentor: Zbigniew Karaś, zawodnicy: Mariusz Szpakowski, Grzegorz Paklepa),
Dach płaski
  1. Oddział Kujawsko-Pomorski (mentor: Ryszard Piwowski, zawodnicy: Grzegorz Polasik, Bartosz Migdał)
Dach stromy
  1. Oddział Pomorski (mentor: Maciej Roszman, zawodnicy: Paweł Roszman, Łukasz Walkowski),
  2. Oddział Łódzki (mentor: Zbigniew Kabaciński, zawodnicy: Kamil Kabaciński, Jacek Krysztofiak)
  3. Oddział Wielkopolski (mentor: Marcin Magdziarz, zawodnicy: Paweł Siodła, Szymon Andrzejewski)
Źródło: Dachy, nr 8 (128) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: