Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Klasyczne dachówki ceramiczne

Ocena: 5
3706

Style architektoniczne i trendy nieustannie ulegają przemianom. Klasyka jednak zawsze się obroni szczególnie w momencie, kiedy jest jeszcze udoskonalana i unowocześniana. Świetnym tego przykładem jest nowość na rynku — dachówka ceramiczna MILANO marki Röben.

 

Już w starożytności wypalane z gliny, płaskie płytki pokrywały dachy pałaców i kościołów. Choć minęły setki lat, popularność dachówek ceramicznych nie przemija, a wszystko za sprawą ich wysokiej jakości, trwałości oraz odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Korzyści ze stosowania dachówek ceramicznych oprócz wspomnianych wcześniej jest jednak znacznie więcej.

Dbałość o ekologię i energooszczędność

Dachówki ceramiczne marki Röben powstają w najnowocześniejszych dachówczarniach w Europie zlokalizowanych w Środzie Śląskiej, z wykorzystaniem najlepszej jakości gliny. Produkcja odbywa się w duchu „zero waste”, z zachowaniem warunków zrównoważonego rozwoju, a wytwarzane dachówki stanowią najwyższej jakości trwałe pokrycie dachowe, które jest bezpieczne dla ludzi i środowiska. Ponadto spełniają szereg wymogów dzisiejszego budownictwa energooszczędnego na przykład zapewniając doskonałą termoizolacyjność budynkom, gdyż w okresie grzewczym zatrzymują ciepło w warstwach izolacyjnych dachu i wolniej niż inne materiały oddają je otoczeniu. Równocześnie ceramika wolno nagrzewa się w lecie i co za tym idzie, nie dopuszcza do przegrzewania się pomieszczeń domu. Cechy te sprawiają, że dachówki wpływają na utrzymanie korzystnego mikroklimatu w budynku i jednocześnie pozwalają oszczędzać energię. Długi czas eksploatacji i 30-letnia gwarancja producenta wiąże się z brakiem konieczności szybkiej wymiany pokrycia, a to prowadzi do oszczędności czasu, pieniędzy i korzyści dla naszej planety.

MILANO – nowość w klasycznym wydaniu

Dachówką ceramiczną na miarę współczesnego budownictwa jest najnowsza propozycja firmy Röben – MILANO . Nawiązuje ona kształtem do swojej poprzedniczki dachówki BORNHOM, jednak jest od niej bardziej nowatorska i innowacyjna. Posiada wysoką tolerancję przesuwu wynoszącą aż 41 mm, która umożliwia dopasowanie się do zastanej więźby bez konieczności jej wymiany. Większy format o wymiarach około 466 mm x 306 mm ułatwia i przyspiesza prace dekarskie. Na pokrycie 1 m2 dachu wystarczy od 10,3 do 11,5 sztuk dachówki. Jest dachówką doskonałą na dachy poddawane renowacjom, ponieważ nie stanowi dużego obciążenia dla połaci dachowych. Jedna dachówka waży zaledwie 3,9 kg, a na metr kwadratowy przypada jedynie 40,2 kg ceramiki. Pokrycie z nowej linii bez trudu dopasujemy do wybranej architektury. Ponadczasowa forma w większym rozmiarze, świetnie sprawdzi się zarówno na dachach remontowanych, np. zabytkowych obiektów jak i w budownictwie jednorodzinnym. MILANO dostępna jest w kolorze czerwonym naturalnym i antracytowym angobowanym. Pełen asortyment produktów serii MILANO obejmuje niezbędne elementy do stworzenia nowoczesnego pokrycia: od dachówek skrajnych i zakończeń gąsiorów, aż po dachówki antenowe. Pozwoli to na zachowanie estetycznej formy dachu, w każdym z jego obszarów.

Różnorodność form i kolorów w ofercie

W ofercie marki Röben znajdują się produkty spełniające wymagania nie tylko inwestorów, ale także współczesnej architektury. Jedną z odpowiedzi na wymogi rynku jest dachówka ceramiczna PIEMONT, która ze względu na wysoką tolerancję zsuwu i rozsuwu wynoszącą aż 38 mm, doskonale sprawdzi się na dachach nowych i remontowanych. Występuje w siedmiu kolorach m.in antracytowym angobowanym. Projektom o prostej i nieskomplikowanej formie dedykowany jest zaś duży format dachówki ceramicznej z charakterystyczną wyraźną falą, czyli MONZAplus.  Jej specyfika zapewnia szybkie i ekonomiczne krycie, ponieważ do pokrycia 1m2 powierzchni dachu wystarczy zaledwie ok. 9,5 dachówki. W tym przypadku także do wyboru mamy aż siedem kolorów, w tym m.in. miedziany angobowany. Zupełnie inna ze względu na odmienny design od wspomnianych wcześniej propozycji jest płaska dachówka BERGAMO antracytowa angobowana. Jej prosta forma doskonale współgra ze stonowanymi, minimalistycznymi projektami, które w ostatnich latach zdobywają coraz większą popularność.

Tak szeroka oferta dachówek ceramicznych pozwala na dopasowanie ich do każdego rodzaju projektu. Co najważniejsze – barwa, kształt czy wykończenie nie mają najmniejszego wpływu na ich świetne parametry techniczne.

Źródło: Röben

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: