Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Fakro na Światowych Mistrzostwach Młodych Dekarzy IFD

Ocena: 5
1763

W tym roku Ryga była gospodarzem 66 Międzynarodowego Kongresu IFD. W tym pięknym nadbałtyckim mieście podczas Kongresu odbyły się również 27 Światowe Mistrzostwa Młodych Dekarzy. 30 drużyn z 11 krajów dzielnie walczyło o wygraną w 4 kategoriach. Firma Fakro jako Sponsor Premium wspierała dekarzy pod względem merytorycznym, jak i zapewniła produkty do zadań konkursowych. Po raz pierwszy w historii, w trakcie mistrzostw przeprowadzono obróbkę okien fasadowych materiałem pokryciowym. Oczywiście uczestnicy pracowali na oknach pionowych INNOVIEW firmy Fakro. Fakro pamięta także o historycznych wydarzeniach i dla uczczenia 100-lecia niepodległości Łotwy, firma z Nowego Sącza zamieściła na oknach do dachów płaskich logotyp rocznicy.

 

"Już od 14 lat firma Fakro jest członkiem partnerskim IFD (tzn. International Federation for the Roofing Trade), która jest neutralną platformą, służącą integracji środowisk dekarskich z różnych krajów oraz wymianie doświadczeń. Celem Stowarzyszenia jest doskonalenie umiejętności dekarskich na całym świecie, aby produkty były poprawnie zamontowane według przyjętych standardów IFD. Nowością nad która obecnie pracuje IFD jest wprowadzenie paszportu dekarskiego. Dzięki niemu dekarze będą mieli świadectwo posiadania nowych umiejętności dekarskich. Paszporty będą wydawane przez firmy i krajowe stowarzyszenia dekarskie będące członkami IFD. Warto zaznaczyć, że tylko poprawnie zainstalowane produkty na dachu spełniają dobrze swoje funkcje." - komentuje Sabina Sujew, IFD Chairwoman Marketing, delegat firmy Fakro zaangażowana w projekt Future Marketing for the IFD.

Znamy wygranych

Podczas zadań konkursowych uczestnicy montowali okna dachowe Fakro. Młodzi dekarze rywalizowali w montażu okien na dachu płaskim oraz na dachu skośnym z metalowym pokryciem. W tej edycji po raz pierwszy w historii Mistrzostw IFD konkurowali w "obróbce" okna fasadowego Fakro - INNOVIEW.

W kategorii "Fasada" pierwsze miejsce otrzymała drużyna ze Szwajcarii, natomiast drugie przypadło ekipie z Polski. W kategorii "Dach skośny z metalowym pokryciem" pierwsze miejsce zajęła drużyna z Łotwy, a drugie ze Szwajcarii. Trzecie miejsce w tych dwóch kategoriach zajęli młodzi dekarze z Estonii. W kategorii "Dach płaski" montaż okna DXF w dachu płaskim złoty medal otrzymała drużyna ze Szwajcarii, srebrny z Austrii, a brązowy przypadł młodym dekarzom z Niemiec. W ostatniej kategorii "Dach skośny" pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szwajcarii, drugie z Niemiec, a trzecie z Austrii.

Nagroda od Prezydenta IFD

Młodzi dekarze podczas zawodów mogli brać również udział w kategorii freestyle. Zwycięzcy w tej widowiskowej konkurencji otrzymali nagrodę, która wręczył osobiście Prezydent IFD.

Fakro na IFD

Atrakcyjne 60m2 stoisko Fakro było tłumnie odwiedzane, a każdy uczestnik Mistrzostw otrzymał od firmy wartościowe gadżety. Dodatkowo na stoisku nie zabrakło emocji sportowych, każdy uczestnik mógł wziąć udział w rozgrywkach piłkarskich. Do wygrania były atrakcyjne nagrody. Stoisko firmy odwiedził maratończyk rodem z Rumunii, który pokonuje kilometry zawsze w barwach Fakro.

Fakro widoczne było nie tylko na stoiskach roboczych ale również na strojach uczestników reprezentacji między innymi Łotwy, Węgier i Polski.

Źródło i zdjęcia: Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: