Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Fakro Mecenasem Nagrody Roku SARP

Ocena: 0
2162

W dniach od 12 do 13 października br. odbyło się Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie. Po raz drugi patronat nad wydarzeniem objęło Fakro. Firma była również Mecenasem „Nagrody Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich”.

Wydarzenie cieszy się ponad trzydziestoletnią tradycją oraz uznaniem środowiska branżowego. Temat przewodni tegorocznej edycji MBA KRK to „Podwórze – pole wyobraźni”. Celem Biennale było inspirowanie do refleksji, medytacji i poruszenia naszej wyobraźni w procesie rozumienia, partycypacji i kreacji najbliższego otoczenia w mieście. Program obfitował w liczne wystawy, konferencje, seminaria i wykłady, gromadząc wybitnych znawców ze świata architektury i urbanistyki.

fot. P. Czornij

W drugim dniu Biennale odbyła się uroczysta gala, podczas której wyróżniono laureatów konkursu „Nagroda Roku SARP”. Nagroda została przyznana za wybudowanie i przekazanie do użytku w minionym roku obiektu lub zespołu obiektów o znaczących wartościach architektonicznych. Z trzydziestu zgłoszeń Jury wyłoniło jedenaście obiektów. Grand Prix otrzymał Teatr w Budowie w Lublinie. Jednocześnie przyznano dwie równorzędne nagrody SARP za Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie oraz za Centrum Administracyjne Gminy Wielka Wieś w Szycach. Poziom prac konkursowych był bardzo wysok, a obrady burzliwe. Wszystkim nominowanym gratulujemy. Zwycięskie prace to prawdziwy architektoniczny kunszt. Jesteśmy zaszczyceni, że SARP zaprosił Fakro jako Mecenasa Konkursu – komentuje Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, przedstawiciel Fakro, mecenasa konkursu.

fot. P. Czornij

Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: