Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Fakro kuźnią patentów

Ocena: 5
1836
11 sierpnia br. na łamach „Dziennika Gazeta Prawna” został opublikowany ranking podmiotów, które zgłosiły najwięcej patentów i wzorów użytkowych w 2015 roku. Fakro jest pierwszą firmą, która znalazła się na liście. Wyprzedziły ją jedynie prestiżowe uczelnie wyższe oraz instytuty naukowe.

Główna siedziba Fakro w Nowym Sączu
Fot. Fakro


Zajęcie pierwszego miejsca jako firma, w rankingu przeprowadzonym przez Urząd Patentowy RP, to dla nas wyróżnienie i powód do dumy. W rankingu widać wiodącą rolę uczelni w tworzeniu nowych, opatentowanych rozwiązań. Niestety często nie zostają one wdrożone do przemysłu. Może to wynikać ze słabej współpracy instytucji naukowych z sektorem przemysłowym, braku odpowiednich budżetów w placówkach edukacyjnych lub z nieprzystosowania tych rozwiązań do potrzeb przemysłu. Zgłaszając własne rozwiązania, Fakro wyróżnia się dużą kreatywnością. Jesteśmy autorami ponad 140 zgłoszeń patentowych. Naszym klientom, partnerom i pracownikom dziękujemy za źródło licznych inspiracji
– komentuje Henryk Musiał, dyrektor ds. Badań i Rozwoju Fakro.

Fakro już od 25 lat posiada w swojej strukturze Centrum Badań i Rozwoju. To kuźnia patentów firmy. Na co dzień pracuje w dziale ponad 100 konstruktorów. Wartość opatentowanego rozwiązania dla rozwoju firmy jest wielka. To jeden z podstawowych stymulatorów rozwoju i wyróżnik na konkurencyjnym runku – uzupełnia Henryk Musiał.

Źródło: Dachy, nr 9 (201) 2016
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: