Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Energia z szarych dachów SunRoof

Ocena: 5
2196

SunRoof, lider innowacji w dziedzinie energii słonecznej, rewolucjonizuje przyszłość zrównoważonej architektury z pierwszymi szarymi dachami solarnymi. Te wyjątkowe dachy powstały na osiedlu domów jednorodzinnych Monolit pod Gdańskiem. Tutaj połączenie technologii, światowej klasy designu i ochrony środowiska staje się rzeczywistością.

 

 

Dachy ze słoneczną mocą

Wiodącą inwestycją, która symbolizuje nową erę w obszarze ekologicznego budownictwa jest awangardowe osiedle Monolit w Straszynie pod Gdańskiem. Składa się z 8 rezydencji o niepowtarzalnej architekturze, inspirowanej ogromnymi głazami narzutowymi pozostawionymi przez epokę lodowcową, znanymi jako monolity. Zgodnie z wizją architekta Pawła Lisa, bryły budynków zwieńczone są kamiennymi dachami zintegrowanymi z modułami fotowoltaicznymi w kolorze naturalnego kamienia. Nie tylko zapewniają spójną formę oraz wyjątkowy charakter, ale również zamieniają domy w źródła czystej energii elektrycznej.

Projektowałem osiedle Monolit jako miejsce unikatowe, które przyciąga innowacyjną architekturą i jednocześnie bazuje na rozwiązaniach chroniących środowisko naturalne. Miejsce, które tworzy przestrzeń funkcjonalną i zarazem przyjazną dla mieszkańców. SunRoof dał mi możliwość zrealizowania moich założeń w sposób, który jeszcze niedawno wydawał się nieosiągalny - mówi Paweł Lis, architekt i autor projektu osiedla Monolit.

To pierwsza realizacja SunRoof z zastosowaniem szarych modułów fotowoltaicznych. Dachy zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane na potrzeby osiedla Monolit, by harmonizowały z jego nowatorską i proekologiczną koncepcją.

Udowodniliśmy, że system SunRoof nadaje się do każdego stylu architektonicznego i nie narzuca ograniczeń w projektowaniu. Lubimy wyzwania i z wielką przyjemnością sprostamy kolejnym niestandardowym inwestycjom - mówi Martyn Szczepankowski, współzałożyciel i Head of CEE SunRoof. 

Zrównoważony i komfortowy lifestyle 

Oczekiwaniem inwestora było stworzenie osiedla, które łączy oryginalność z inteligentnymi technologiami, oferując wygodne i zrównoważone życie. “Zielony” prąd wytwarzany przez dachy solarne zasili zatem urządzenia elektryczne w domach, a każdy z budynków zostanie wyposażony w prywatną stację ładowania, umożliwiając mieszkańcom korzystanie z energii odnawialnej do zasilania swoich pojazdów.

Wybiegamy w przyszłość, stawiając na najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, zaspokajając przy tym najwyższe standardy energetyczne. Prawdziwym celem jest dla nas stosowanie rozwiązań, które pozostają w zgodzie z naturą. Udało nam się to osiągnąć między innymi dzięki wykorzystaniu energii słonecznej poprzez zastosowanie technologii dachów fotowoltaicznych SunRoof. W zgodzie z naturą to również nasza filozofia stosowania materiałów naturalnych, wykorzystanie naturalnego ukształtowania terenu czy też funkcjonalności wnętrz podyktowanej światłem słonecznym oraz miejscową florą. Idea maksymalnej symbiozy z naturą to nasza gwarancja lepszego życia - mówi Piotr Dorozik, Prezes Herzinvest. 

To z potrzeb architektów i klientów wynika konieczność ciągłego rozwoju oferty SunRoof. Technologia dachów solarnych 2w1 ma wspierać w tworzeniu przyszłościowych domów, osiedli i miast, w których energia ze słońca jest integralną częścią codziennego życia mieszkańców - podsumowuje Martyn Szczepankowski.

Dachy solarne już teraz znajdują szerokie zastosowanie - od domów jednorodzinnych, poprzez budynki komercyjne, aż po obiekty użyteczności publicznej. Możliwość wykonania pokrycia SunRoof w dowolnym kolorze wybranym przez inwestora nie tylko stanowi przewagę konkurencyjną firmy, ale także pomoże wdrażać nowoczesne technologie fotowoltaiczne w obiektach zabytkowych.

Źródło: SunRoof

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: