Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Wkręty do drewna

Ocena: 0
2710
Różne zastosowania wymagają różnych śrub o specjalnych właściwościach.

Fot. BTI

Firma BTI Befestigungstechnik proponuje uniwersalny wkręt DoTec MZS plus, nadającą się do praktycznie wszystkich połączeń elementów drewnianych. Wkręt dowodzi swych zalet zwłaszcza w branży domów drewnianych i w renowacjach. Zastępuje klasyczne połączenia z zastosowaniem łączników czy pozwala uniknąć pracochłonnego frezowania.

Cechy wkrętu gwarantują bezpieczeństwo i szybki montaż. Dzięki pełnemu gwintowi MZS plus znosi wyraźnie wyższe obciążenia na wyrywanie, nacisk i zdzieranie. Specjalne nacięcie tnące na czubku sprawia, że niepotrzebne jest nawiercanie drewna. Wąski łeb całkowicie chowa się w drewnie – ma to znaczenie także w przypadku pożaru. Specyficzna powierzchniowa powłoka zmniejsza moment wkręcający i ułatwia wkręcanie.


Fot. BTI

Producent oferuje wkręty w średnicach 6,5, 8 i 10 mm i w długościach od 120 do 600 mm. Dla wkrętów o średnicy 8 mm dostępna jest praktyczna pomocnicza konsola montażowa, ułatwiająca przestrzeganie dokładnego kąta wkręcanie i odstępów pomiędzy wkrętami.

Źródło: Dachy, nr 11 (131) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: