Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Uszczelniacz żywiczny dekarski

Ocena: 0
2444
Możliwość aplikacji uszczelniacza pod wodą, np. w czasie intensywnych opadów, a także jego trwała plastyczność – to główne cechy uszczelniacza żywicznego od Lakmy, stworzonego specjalnie na potrzeby dekarzy.

Fot. Lakma

Z racji swojego specjalistycznego zastosowania oraz ze względu na czynniki pogodowe, jakim są poddawane, uszczelniacze dekarskie muszą cechować się wysokimi parametrami. Uszczelniacz żywiczny od Lakmy charakteryzuje się stałą plastycznością, co pozwala na dokonywanie korekt na łączonych elementach oraz zabezpiecza przed powstawaniem rozszczelnień podczas pracy konstrukcji dachu. Produkt ten charakteryzuje się także bardzo dobrą przyczepnością do podłoży metalowych, betonowych, kamiennych, drewna, szkła i powłok malarskich. Nie bez znaczenia dla pracy dekarza jest też brak spływalności uszczelniacza, co pozwala na uszczelnianie pionowych powierzchni w temperaturze do 80°C.

Wyrób można stosować niemal w każdych warunkach – np. w czasie deszczu – co umożliwia natychmiastową reperację przeciekających elementów dachu. Ważne są także parametry utwardzonej spoiny – może być malowana, a także zachowuje odporność na promienie UV i wodę.

Źródło: Dachy, nr 2 (146) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: