Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Ulepszona dachówka ceramiczna Achat 10V marki BRAAS

Ocena: 5
2951

 

Wysoka jakość wykonania oraz klasyczny design - oto cechy ceramicznej dachówki Achat 10V marki BRAAS. Teraz model dostępny będzie w nowej wersji z ulepszoną konstrukcją zamka bocznego i górnego, dzięki czemu poprawiona została szczelność oraz stabilność dachówki.

 


O tym, jak ważne w życiu jest pierwsze wrażenie, przekonał się chyba każdy. Dach stanowi często wizytówkę całego budynku, dlatego architekci przykładają do jego wyglądu dużą wagę. Wyraźny profil fali nowej dachówki BRAAS, z łagodnie poprowadzoną linią krawędzi, znacząco wpływa na estetykę dachu. Achat 10V dostępny jest w trzech kolorach: naturalnej czerwieni oraz angoby miedzianej i antracytowej. Sam wygląd to jednak nie wszystko, dlatego klasyczny design uzupełniony został o nowoczesne technologie.

Poprawiona stabilność sprawia, że pomimo swojego kształtu dachówka nie kołysze się przy chodzeniu po dachu. Rozwiązanie to zapewnia większe bezpieczeństwo podczas prac dekarskich i konserwacyjnych. Z kolei dzięki nowym zamkom (górnym i bocznym) zaprojektowanym komputerowo i przetestowanym w tunelu aerodynamicznym, deszczówka natychmiast zostaje odprowadzona na powierzchnię dachówki, co przekłada się na szczelność systemu dachowego w każdych warunkach pogodowych.

Na tym nie kończą się nowinki techniczne, które znalazły zastosowanie przy projekcie Achat 10V. Nowoczesna technologia „V” umożliwia łatwiejsze dopasowanie dachówek do krokwi. Najniższe zalecane pochylenie połaci wynosi 22 stopnie. Ponadto dachówka Achat 10V waży tylko ok. 3,9 kg. Ważnym atutem jest również duża swoboda przesuwu, sięgająca 30mm.

BRAAS połączył klasyczny, atrakcyjny wygląd produktu z innowacyjnymi rozwiązaniami poprawiającymi skuteczność odpływu deszczówki oraz bezpieczeństwem podczas montażu. Achat 10V to nie tylko dachówka podstawowa, ale kompletny system z szeroką gamą dachówek kształtowych i akcesoriów. Achat 10V to produkt z 30 letnią gwarancją.

Achat 10V

Wymiary 292 x 470 mm Długość krycia (łatowanie) ok. 360 - 390 mm Średnia szerokość krycia ok. 251 mm Zapotrzebowanie na 1 m2 ok. 10,2 - 11,1 szt. Waga 1 sztuki ok. 3,9 kg Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachowej 22° Najniższe dopuszczalne pochylenie połaci 10°

 

 

Źródło i zdjęcie: Braas

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: