Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

System uszczelniający Triflex ProDetail na dachach z blachy

Ocena: 5
2228

Dachy metalowe zawierające złożone detale, elementy przelotowe ,połączenia i zakłady blach stanowią wyzwanie podczas wykonywania uszczelnień. Do najczęstszych uszkodzeń tego typu dachu należą: korozja metali, degradacja łączników, czy pęknięcia uszczelnień na wskutek wahań temperatur, a także pojawiające się przecieki w obrębie uszczelnień detali, będące skutkiem błędów wykonawczych. 

 

 

Na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń detali na dachach. Jednak w przypadku ekstremalnych warunków atmosferycznych tylko niektóre z nich będą skuteczne. Rozwiązaniem sprawdzającym się w każdych, nawet bardzo trudnych uwarunkowaniach są płynne tworzywa sztuczne stanowiące doskonałe uzupełnienie metod uszczelniania. Wykazując dobrą przyczepność do różnych rodzajów podłoża, stanowią szczelne zabezpieczenie przed przeciekaniem wody.

Ciekawym przykładem ukazującym skuteczność płynnych tworzyw jest wykonany z powlekanej blachy trapezowej dach stadionu piłkarskiego Zagłębie Lublin, który wymagał naprawy. Z biegiem czasu w wyniku trudnych warunków atmosferycznych, w szeregu miejsc ujawniły się nieszczelności, będące przyczyną przecieków podczas opadów deszczu. Konieczne było uszczelnienie elementów o skomplikowanych kształtach i zapewnienie trwałej szczelności dachu. W związku z tym materiał uszczelniający musiał wykazać się dobrą przyczepnością do metalu oraz kompensować ruchy konstrukcji. Do tego celu wykonawcy użyli systemu Triflex ProDetail, który zapewnił trwałe uszczelnienie.

System uszczelniający do detali Triflex ProDetail doskonale pasuje do warunków panujących na dachu. Stworzony specjalnie do obróbek i połączeń materiał na bazie PMMA tworzy jednorodną gładką i bezspoinową powierzchnię. Dzięki całopowierzchniowemu zbrojeniu i związaniu z podłożem to systemowe rozwiązanie pozwala skutecznie niwelować ruchy elementów konstrukcji oraz zapobiega podchodzeniu wody deszczowej. Materiał ten przywiera do niemal wszystkich rodzajów podłoża często bez konieczności jego uprzedniego zagruntowania.

 

Źródło: Triflex

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: