Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

System rynnowy

Ocena: 0
2413
Rynny metalowe Iguazu są wykonywane z blachy stalowej ocynkowanej grubości 0,6 mm i obustronnie pokrytej powłoką poliestrową grubości 50 mikrometrów.

fot. Arcelor Construction Polska

Dzięki temu rynny są odporne na każde warunki atmosferyczne w każdym klimacie i pod każdą szerokością geograficzną. Iguazu niestraszne są kwaśne deszcze, związki siarki zawarte w powietrzu, mróz czy opady śniegu.

System produkowany jest zgodnie z europejska normą PN-EN 612.

Iguazu to pełen wybór rynien oraz odpowiednich elementów uzupełniających (kolanek, narożników, dekli, haków, wylewek, łączników, redukcji itd.). Dużą zaletą systemu jest szeroki wybór kolorów, które nie blakną pod wpływem promieniowania UV.

Niewymagający lutowania system łączenia rur spustowych ułatwia montaż i pozwala na znaczne obniżenie kosztów montażu.

Zarówno dekle, jak i złączki posiadają specjalnie wyprofilowane uszczelki, które gwarantują szczelność na wszystkich połączeniach.

System rynnowy Iguazu zawiera rozwiżania chronione patentem. Specjalne haki rynnowe wykonane są ze stali o zwiększonej wytrzymałości, zachowując parametry haków giętych z płaskownika.

Producent, firma Arcelor Construction Polska, udziela na produkt 15 lat gwarancji.

Źródło: Dachy, nr 11 (107) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: