Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

System izolacji dachów skośnych

Ocena: 0
5958
System izolacji Schwenk 032 został stworzony z myślą o izolacji dachów skośnych.

fot. Schwenk

Mata KF3 032 to obecnie najcieplejsza wełna na polskim rynku. Posiada najlepszy w kraju współczynnik przewodzenia ciepła ?D = 0,032 W/mK. Dodatkowo dzięki specjalnie zaburzonemu układowi włókien montaż mat nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań. Produkt układa się pomiędzy krokwiami wyłącznie na lekki wcisk, co minimalizuje nakłady pracy związane z jego montażem. Doskonałe parametry izolacyjności termicznej umożliwiają skuteczniejszą ochronę cieplną budynku przy zastosowaniu tej samej grubości materiału izolacyjnego co produkt standardowy. Przykładowo przy izolacji dachu o grubości 250 mm zastosowanie wełny Schwenk KF3 032 o ?D = 0,032 jest o 60% skuteczniejsze w porównaniu z zastosowaniem produktu izolacyjnego o ?D = 0,042.

W przypadku izolacji dachu istotne jest również zachowanie ciągłości warstwy izolacyjnej i wyeliminowanie mostków termicznych.

Drugi z elementów systemu, czyli mata Schwenk DF3 032 eliminuje mostki termiczne przy krokwiach, jednocześnie poprawiając odporność ogniową drewnianej więźby.

Na uwagę zasługuje również niski ciężar właściwy wełny szklanej Schwenk, pozwalający uniknąć nadmiernego obciążenia konstrukcji budynku oraz jej sprężystość – gwarantująca dokładne wypełnienie izolowanych przestrzeni. 

Źródło: Dachy, nr 7 (127) 2010

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: