Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Stalowe narożniki do rynien

Ocena: 0
2708
Narożniki stalowe firmy Galeco – narożnik zewnętrzny 130 mm regulowany w kącie 105?–135?, narożnik 110 mm klamrowy oraz narożniki 130 mm z systemem kluczykowym charakteryzują łatwość montażu, zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne oraz wysoka jakość.

fot. Galeco

Tak jak pozostałe elementy systemu rynnowego Galeco Stal wykonane są z najwyższej jakości stali powlekanej i dostępne są w szerokiej gamie barw. Narożniki klamrowe wewnętrzne i zewnętrzne 90?, 110 mm są oferowane w kolorze grafitowym, czarnym, ceglastym, czekoladowym brązie, ciemnoczerwonym oraz ciemnobrązowym. Narożnik zewnętrzny regulowany w kącie 130 mm oraz narożniki wewnętrzne i zewnetrzne 90?, 130 mm występują  we wszystkich dostępnych w firmie Galeco kolorach stali – czyli w odcieniu ceglastym, ciemnobrązowym, czekoladowym brązie, miedzianym, białym, czarnym, ciemnoczerwonym, grafitowym i ciemnozielonym.

Narożnik zewnętrzny 130 mm, regulowany w kącie 105?–135? pozwala na przejście rynny w prostopadłych kierunkach, nawet przy niestandardowych konstrukcjach. Narożnik wyjściowo składa się z dwóch części (regulowanej i bazowej), przeciętych symetrycznie pod kątem 45?. Wsunięcie połówki regulowanej w bazową pozawala uzyskać kąt od 105? do 135?. Narożnik regulowany można dociąć ręcznie, dzięki czemu pożądany kąt zwiększy się aż do ponad 165?. Elementy narożnika są łączone za pomocą specjalnego kleju uszczelniającego, a także na zakładkę z listkami mocującymi. Specjalnie zaprojektowane otwory umożliwiają dodatkowe zespolenie listków za pomocą nitów, co pozwala zwiększyć stabilność systemu rynnowego. Szczelność połączeń z rynną gwarantują uszczelki o szerokości 70 mm. Dodatkowy kluczykowy system montażu bardzo ułatwia prace, a także obniża koszt wykonania całego systemu.

Stalowy narożnik 90? 130 mm z opatentowanym systemem kluczykowym to rozwiązanie pozwalające na dokładne i szczelne zespojenie narożnika z rynną, tworzące powierzchnię odporną na przecieki. Kluczykowy system dociągania do rynny zastosowany został we wszystkich czterech listkach zaczepowych narożnika. Dodatkowym zabezpieczeniem przed nieszczelnością oraz gwarantem stabilności zespolenia jest uszczelka o szerokości 70 mm, ze specjalnie zaprojektowanym profilem przekroju poprzecznego. Narożnik z opatentowanym systemem kluczykowym firmy Galeco mocowany jest bezpośrednio do rynny bez użycia klejów i  łączników, co znacząco wpływa na skrócenie czasu montażu systemu rynnowego.

W opracowaniu jest stalowy narożnik zewnętrzny 130 mm regulowany w kącie 105?–135? Galeco.

Źródło: Dachy, nr 3 (123) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: