Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Stalowa elewacja, czyli sposób na to, by uczynić dom wyjątkowym

Ocena: 5
3701

Wykończenie elewacji stanowi bardzo ciekawy pomysł zwieńczający projekt domu. Elewacja pokryta estetycznym materiałem prezentuje się doskonale i stanowi wzbogacenie bryły budynku. Czym najlepiej wykończyć elewację? Choć może to być pewnym zaskoczeniem, najlepiej na elewację nadaje się stal, która nie tylko bardzo dobrze wygląda, ale również odznacza się trwałością.

 

 

Stalowa elewacja zapewni naszemu domowi to, że będzie się wyróżniał na tle innych budynków. Przechodnie spacerujący w naszej okolicy będą pod wrażeniem wspomnianej aranżacji. W pierwszej kolejności myślimy o funkcjonalności naszego domu. Jednak jego prezencja także jest bardzo ważna. Dobrze jest mieszkać w miejscu, które nam się podoba. Możemy wyróżnić kilka pomysłów na wykończenie elewacji, od stali w różnych kolorach, poprzez płaskie kasetony, aż do świetnie prezentujących się pofałdowanych arkuszy. Postanowiliśmy pomóc w doborze satysfakcjonującego materiału na wykończenie elewacji.

Pewniak w postaci blachy trapezowej

Jeśli chodzi o wykończenie elewacji, bardzo dużo argumentów przemawia za blachą trapezową. Dzieje się tak, ponieważ cena tego rodzaju blachy jest bardzo przystępna, a w parze z atrakcyjnością cenową idzie atrakcyjność wizualna i bogactwo wyboru. W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy cztery rodzaje blachy trapezowej: cynkową, alucynkową, powlekaną oraz powlekaną aluminium. Olbrzymią zaletą blachy trapezowej jest również fakt, że jest ona pokryta dwiema powłokami (ochronną oraz dekoracyjno-ochronną), które zapewniają blasze trwałość oraz nadają jej ciekawy wizualny sznyt. Pomysł związany ze stosowaniem blachy trapezowej na elewacji sprawia, że ten materiał zyskał nową tożsamość, która może być utożsamiana z nowoczesnymi trendami.

Ciekawa opcja w postaci profilu falistego

Fala gwarantuje jeden z najpiękniejszych efektów wizualnych w dzisiejszym budownictwie. Ułożone na elewacji fale dają poczucie harmonii. Rozwiązanie to pełne jest klasy i zachwyca niejednego inwestora. Jakie aspekty są najważniejsze w przypadku fali na elewacji? Ogromne znaczenie mają kolor pokrycia oraz sposób wykończenia (w tym przypadku możemy postawić na mat lub połysk). Profil falisty pozwala uzyskać wspaniały dla oka efekt oraz daje szansę na stworzenie domu, który odznacza się oryginalnością.

Warto przyjrzeć się systemowi kasetonów elewacyjnych

Kasetony rysują się jako bardzo bogate rozwiązanie, które daje olbrzymie możliwości. Wielość kolorów oraz piękno wzorów czynią kasetony czymś wyjątkowym. System kasetonów broni się jako element współgrający z innym materiałem pokryciowym, ale również jako oś całego wykończenia elewacji. Kasetony pozwalają nam na pełną kontrolę finalnego efektu na elewacji. To też symbol tak bardzo popularnego w dzisiejszych czasach minimalizmu.

Intrygujący pomysł, czyli blacha na rąbek stojący

Przez lata funkcjonowania branży budowlanej, blacha na rąbek stojący przeszła bardzo ciekawą drogę rozwoju. Dawniej rąbki zaginano ręcznie, dziś dzięki technologicznemu bogactwu, oferowane są nam panele z gotowym rąbkiem. Jaki efekt na elewacji uzyskamy dzięki blasze na rąbek stojący? Ten rodzaj blachy będzie swoistym odwołaniem do ducha industrializmu i co za tym idzie nada naszemu domu ciekawy efekt. Podobnie, jak w przypadku systemu kasetonów, blacha na rąbek sprawdzi się zarówno jako opcja na część elewacji, jak i na jej całość. Opisywany typ blachy jest bardzo wygodny, ponieważ można go układać na wiele sposobów. Pion, poziom, dowolne wysokości domu, to wszystko wchodzi w grę.

Pamiętajmy o tym, żeby do blachy na rąbek dobrać powłokę ochronną najwyższej jakości. Dzięki temu nasze wykończenie elewacji będzie najtrwalsze w całej okolicy.

Źródło: Blachy Pruszyński

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: