Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Samojezdny automat do zgrzewania pokryć dachowych

Ocena: 5
10401
Samojezdny automat do zgrzewania pokryć dachowych Laron jest oferowany przez firmę Herz Polska.

Fot. Herz Polska

Automat służy do zgrzewania wszystkich termoplastycznych materiałów dachowych i plandekowych. Dzięki optymalnemu rozłożeniu wagi oraz regulowanej prędkości jazdy do 7 m/min. urządzenie gwarantuje zgrzewanie membran dachowych bez fałd. Jego konstrukcja dostosowana jest do zmiennych warunków panujących na placu budowy. Urządzenie wyposażone jest w cyfrowy wyświetlacz z regulatorem temperatury i prędkości oraz regulację wydatku powietrza w czasie pracy. Pozwala to na szybkie wyeliminowanie ewentualnych błędów zgrzewania bez konieczności zatrzymania urządzenia.

Laron jest przeznaczony do pracy ciągłej na dużych połaciach dachu, gdzie szybkie i staranne wykonanie prac ma niezwykle duże znaczenie. Urządzenie zaopatrzone jest w odpowiednie ciężarki dociskowe, zapewniające solidność wykonanego zgrzewu.

Temperatura oraz prędkość zgrzewania regulowane są elektronicznie, co oznacza, że urządzenie utrzymuje zadane przez operatora parametry niezależnie od wahań napięcia, zmiennych warunków atmosferycznych (duży wiatr) i nierówności podłoża. Ważnym czynnikiem wpływającym na wysoką ocenę tego urządzenia jest jego szybkość. Laron może pracować na napięciu 230 V lub 400 V. W zależności od wersji moc wynosi 4600 W (230 V) lub 5700 W (400 V). Temperatura regulowana jest bezstopniowo w zakresie od 20°C do 650°C.

Laron można przezbroić w szersze dysze i wałki dociskowe oraz wykorzystywać go do zgrzewania pokryć dachowych z termozgrzewalnych elastomerów bitumicznych. Urządzenie posiada znak CE.


Źródło: Dachy, nr 12 (132) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: