Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Przyrząd do cięcia dachówek

Ocena: 5
2851

Przyrząd do cięcia dachówek pozwala na łatwe i dokładne przycinanie pokrycia.


Podczas cięcia dekarz nie musi obawiać się szkodliwego pyłu i nosić maseczki antypyłowej. Podobnie na wdychani pyłu nie są narażone osoby znajdujące się w pobliżu dachu. Używanie przyrządu czyni zbędnym stosowanie pił motorowych czy szlifierek kątowych. Dekarzowi nie plączą się więc pod nogami kable (niebezpieczne zwłaszcza podczas deszczu) i nie jest narażony na hałas.

Przyrząd znacznie ułatwia pracę, czyni ją bezpieczniejszą i mniej uciążliwą dla otoczenia. Ponadto wykonawcy oszczędzają czas potrzebny na zmycie dachu z pyłu osiadającego na nim po cięciu piłą. Producentem narzędzia jest firma Hytile.


Źródło: Dachy, nr (130) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: