Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Płyty faliste z włóknocementu - pokrycia dachowe sprawdzone w rolnictwie i przemyśle

Ocena: 0
2590
Nowoczesne płyty faliste z włóknocementu marki EURONIT to idealne rozwiązanie dla budynków gospodarczych, rolniczych czy przemysłowych. Ze względu na bardzo dobre parametry techniczno-użytkowe i estetyczny wygląd mogą być również z powodzeniem stosowane w budownictwie jedno lub wielorodzinnym. Ekologiczne i nieszkodliwe - całkowicie pozbawione azbestu posiadają atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, co oznacza iż są bezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców. W ich składzie znajdziemy tylko naturalne surowce: cement, mączkę wapienną, włókna celulozowe i zbrojeniowe, a także wodę i powietrze. Spełniają swoją funkcję wszędzie tam, gdzie liczy się szybki i łatwy montaż, a inwestycja nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Właściwości włóknocementu

Włóknocement to przede wszystkim materiał niepalny o klasie A1 wg normy PN-EN 13501-1, odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Nadaje się szczególnie na obiekty inwentarskie, ponieważ sprzyja dogodnym warunkom do hodowli: nie koroduje, nie wchodzi w reakcję z wieloma agresywnymi związkami chemicznymi, na przykład: z chlorem, amoniakiem, solami czy potasem. Dzięki temu, że utrzymuje właściwy  mikroklimat budynki są wolne od szkodników, grzybów i pleśni.  Jest doskonałym izolatorem termicznym  - pomieszczenia nie przegrzewają się, ponieważ dach nie nagrzewa się do wysokich temperatur i akustycznym - zewnętrzny hałas spowodowany przez ulewny deszcz czy grad nie wywołuje odruchu strachu wśród zwierząt. Ponadto niska rozszerzalność cieplna płyt ogranicza do minimum ruch materiału i niweluje dźwięki spowodowane jego pracą. Kolejną zaletą tego uniwersalnego materiału jest niska kondensacja. Włóknocement w naturalny sposób reguluje wilgotność - na ścianach i wewnętrznej stronie dachu nie tworzą się skropliny, gdyż wilgoć w formie pary wodnej jest absorbowana i oddawana na zewnątrz.

Ekonomiczne aspekty inwestycji

Do licznych zalet pokryć z włóknocementu należą także te związane z niskimi kosztami. Płyty faliste marki EURONIT mają niewielki ciężar i są wytrzymałe, dlatego można zastosować lekką konstrukcję dachu, niewymagającą dużych nakładów finansowych. Dzięki samoczynnej dyfuzji wilgoci nie jest też wymagana instalacja systemu wentylacyjnego, będąca istotnym elementem całościowej wyceny obiektu. Płyty faliste z włóknocementu są przygotowane fabrycznie do łatwego i szybkiego montażu, między innymi mają obcięte narożniki, wywiercone otwory montażowe, etc. To oszczędza czas, a zatem i koszty inwestycji.

Na każdy rodzaj dachu

W ofercie producenta dostępne są 3 profile płyt falistych wraz z funkcjonalnymi akcesoriami: GOTYCKA (P5), AGROFALA (P6) i EKOFALA (P8). Wszystkie wytwarzane są według najnowocześniejszej technologii i posiadają szerokie zastosowanie - w zależności od potrzeb, mogą być wykorzystywane do renowacji istniejących dachów w budynkach mieszkalnych lub do montażu nowych pokryć w obiektach przemysłowych i gospodarczych. GOTYCKA (P5) o małym formacie i wysokiej fali przypomina kształtem tradycyjną dachówkę esówkę i nadaje się do krycia dachów o dużym stopniu nachylenia połaci. Bogata kolorystyka, duży asortyment elementów wykończeniowych oraz walory estetyczne sprawiają, że jest atrakcyjnym materiałem na dachy budynków jedno i wielorodzinnych, architektury drewnianej, a także obiektów użyteczności publicznej. Stanowi też ciekawe rozwiązanie dla domków letniskowych i małej architektury ogrodowej.  AGROFALA (P6) charakteryzuje się dużym formatem, wysoką falą i różnorodną kolorystyką. Optymalny wymiar oraz obcięte narożniki umożliwiają precyzyjną i ekonomiczną instalację. Dodatkowo taśmy z polipropylenu zatopione w płycie sprawiają, że produkt spełnia najnowsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki właściwościom włóknocementu w pomieszczeniach panuje odpowiedni mikroklimat do hodowli zwierząt oraz przechowywania płodów rolnych, dlatego AGROFALA (P6) jest jedną z najlepszych opcji dla budownictwa rolniczego, na dachy stajni, chlewni, kurników, obór, magazynów zboża czy budynków gospodarczych. Z kolei EKOFALA (P8) przeznaczona jest przede wszystkim do renowacji i wymiany starych azbestowych pokryć na dachach i elewacjach budynków przemysłowych o różnorodnym przeznaczeniu: w magazynach, halach produkcyjnych, wiatach, garażach i innych.

Oprócz licznych, wymienionych zalet płyty faliste z włóknocementu marki EURONIT mają jeszcze jedną - dzięki nim znacząco podnosi się jakość i estetyka obiektów, a przez to zmienia się dawny szary krajobraz Polski gospodarczej, na pełen zadbanych, kolorowych i nowoczesnych budynków, harmonijnie wtopionych w otoczenie.
Źródło i zdjęcia:  CREATON Polska
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: