Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pianobeton na dachy płaskie

Ocena: 5
2196

Pianobeton to materiał budowlany, który powstaje w wyniku zmieszania zaczynu bądź zaprawy cementowej z pianą techniczną. W stanie niezwiązanym jest materiałem plastycznym lub płynnym o właściwościach samopoziomujących.

 

 

Pianobeton może być produkowany bezpośrednio na budowie w urządzeniach spieniająco-pompujących lub na skomputeryzowanym węźle betoniarskim z wykorzystaniem nowoczesnego agregatu pianotwórczego w wytwórniach betonu towarowego. Stamtąd jest dostarczany na budowę w postaci gotowej do użycia, zachowując swoje parametry nawet do 4 godzin od wyprodukowania. Produkcja w zakładzie betoniarskim niesie za sobą dodatkową, ważną korzyść – tam produkowany pianobeton podlega ścisłej kontroli jakości, zarówno materiałów wsadowych, jaki i gotowego wyrobu, dzięki czemu możemy być pewni wysokiej jakości oraz deklarowanych przez producenta właściwości produktu. Przykładem takiego gotowego materiału dostarczanego bezpośrednio z wytwórni betonu towarowego jest pianobeton Insularis Piano firmy Cemex.

 

Zastosowanie pianobetonu jako warstwy izolacyjnej, wyrównującej i wypełniającej

 

Pianobetony, znajdują zastosowanie jako materiały wypełniające i izolacyjne. Pianobetony najczęściej wykorzystywane są zamiast styropianu lub styroduru pod jastrych podłogowy oraz na warstwy izolująco-wyrównujące na dachach i stropach. Z odpowiednio zaprojektowanego pianobetonu wykonać można również warstwy o niewielkim spadku. Pianobeton z powodzeniem może być wykorzystywany także na tarasach lub balkonach

 

Ze względu na swój niski ciężar oraz płynność, pianobeton chętnie wykorzystywany jest jako warstwa wypełniająco-izolacyjna do stosowania podczas rekonstrukcji i remontów, na przykład drewnianych konstrukcji stropów. Pianobetony mogą być również wykorzystywane jako materiały wypełniające, gdzie ze względu na swą płynność doskonale wypełniają różnego rodzaju zbiorniki, wykopy czy przestrzenie międzyrurowe. 

 

Izolacja dachów pianobetonem Insularis Piano

 

Insularis Piano występuje w trzech klasach gęstości 400, 600 i 800, różniących się między sobą parametrami technicznymi. Klasa 400 to najmniejszy ciężar pianobetonu oraz najlepsza izolacyjność cieplna, natomiast wyższe klasy charakteryzują się wyższą wytrzymałością. Pianobeton może mieć konsystencję płynną, zbliżoną do samopoziomującej lub nieco gęstszą, pozwalającą układać go ze spadkiem do 3% i to właśnie ten wariant jest najczęściej wykorzystywany na dachach płaskich. 

 

Insularis Piano jest idealnym materiałem do wykonania dociepleń na dachach płaskich i stropodachach. Płynność materiału umożliwia przyspieszenie prac wykonawczych a klasa ognioodporności A1 poprawia bezpieczeństwo pożarowe. Na INSULARIS PIANO można kłaść bezpośrednio hydroizolacje z papy bitumicznej, zarówno klejonej tradycyjnie, jak i termozgrzewalnej.

 

Pianobeton Insularis Piano zastosowany jako warstwa izolująco-wyrównująca na dachu lub stropie:

  • przyspiesza pracę
  • poprawia bezpieczeństwo przeciwpożarowe
  • umożliwia formowanie spadków (max. do 3%)
  • idealnie wypełnia i odciąża stropy łukowe
  • jest odporny na gryzonie

 

Nie można zapomnieć również, że Insularis Piano nie wymaga magazynowania na budowie, co jest problematyczne ze względu na dużą objętość materiałów izolacyjnych oraz konieczność zabezpieczenia ich przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

 

Źródło: Cemex

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: