Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Perfect Bender

Ocena: 5
2167

Części robocze zaginadeł Perfect Bender austriackiej firmy BiegetecAT produkowane są ze stali nierdzewnej przy użyciu technologii cięcia laserowego.

Perfect Bender XL 60 firmy BiegetecAT w akcji

Głębokość pracy tych zaginadeł w zależności od modelu wynosi od 5 do 150 mm a blacha nimi obrabiana może mieć grubość od 0,3 do 1 mm. Są to narzędzia o wadze od 0,55 kg (Pocket Bender S-20) do 4,7 kg (Bender DXL-350). Za pomocą podwójnego układu rolek zaginają dowolnej długości blachę pod kątem do 100° poprzez ręczny przesuw urządzenia wzdłuż krawędzi blachy i stopniowe zwiększanie kąta zagięcia. Bendery nie uszkadzają powierzchni lakierowanych i powlekanych. Dzięki nim możliwe jest tworzenie różnych profili na odcinkach prostych, jak i na zakrzywieniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Roller XL Model zagina blachę do 180°

Model Perfect Bender XL 60 waży 2,2 kg a głębokość zaginania wynosi od 5 do 60 mm przy materiale o grubości do 1 mm. Uchwyt antypoślizgowy pomaga zachować pewny chwyt i precyzyjną pracę.

Ciekawym zaginadłem jest Roller XL Model. Ma on możliwość zaginania blachy w zakresie od 90 do 180° na głębokości od 8 do 25 mm. Blacha może mieć grubość do 1 mm. Bender ten waży 2,1 kg i ma dwa uchwyty, które zapewniają wygodną pracę.

Roller XL Model

Dystrybutorem marki Perfect Bender jest rodzinna firma z Gliwic Budman Mańko. W swojej szerokiej ofercie posiada również dekarskie narzędzia Stubai.

Źródło: Dachy, nr (222) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: