Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Okna kolankowe - więcej światła w domu

Ocena: 0
1924
Światło słoneczne często dodaje energii i wpływa na nasze dobre samopoczucie. Dlatego też osoby budujące dom nierzadko decydują się na rozwiązania zapewniające duży dopływ promieni słonecznych do pomieszczeń. Jednym z nich są okna kolankowe.

Okna kolankowe IKDU I6 firmy Okpol zostały zaprojektowane z myślą o połączeniu zalet okna dachowego z fasadowym. Zapewniają wnętrzu spory dopływ światła słonecznego, a najlepszy efekt uzyskuje się przy zgrupowaniu ich w bloki (tzw. montaż kombi - dwa lub więcej okien obok siebie). Specyfika konstrukcji IKDU I6 pozwala na uchylenie skrzydła, dzięki czemu pomieszczenia mogą być lepiej wywietrzone.


Dodatkowym elementem, podwyższającym ich funkcjonalność, jest specjalna powłoka antyroszeniowa, która znacznie redukuje osadzanie się pary wodnej na zewnętrznej szybie i wpływa na poprawę przejrzystości.
Okna są energooszczędne: wyprodukowane w oparciu o technologię SuperThermo. Ich konstrukcja składa się z: solidnej, drewnianej stolarki Solid+, pakietu trzyszybowego z dwoma ciepłymi ramkami międzyszybowymi i dwoma powłokami niskoemisyjnymi oraz dwoma szybami hartowanymi. IKDU I6 można zestawić z dowolnymi modelami okien dachowych, np. obrotowymi lub uchylno-przesuwnymi.

Źródło i zdjęcia: Okpol
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: