Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowy kołnierz KSS

Ocena: 5
2782

Marka Dakea została wzbogacona o nowy produkt – kołnierz do blachy panelowej na tzw. klik. Główną zaletą kołnierza jest łatwość w montażu.

 

Kołnierz KSS marki Dakea – zestaw

Pomysł opiera się na listwach startowych, czyli elementach znanych bardzo dobrze dekarzom. Jedna z tych listew jest już fabrycznie zamontowana na górnym elemencie kołnierza. Fabrycznie dopasowany i szczelny górny element kołnierza sprawia, że nie trzeba tracić czasu na przygotowywanie tego fragmentu obróbki okna z pojedynczych elementów na budowie. Cała konstrukcja kołnierza zapewnia pełną wodoszczelność, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

 

Kołnierz KSS nie podnosi paneli – estetyczny wygląd gwarantowany

Boczne elementy kołnierza są płaskie i nie podnoszą paneli montowanych bezpośrednio przy oknie dachowym – rozwiązanie to zapewnia estetyczny wygląd okna zamontowanego w dowolnej blasze panelowej. Producent przewidział dwa sposoby wykończenia obróbki wokół okna. Istotny jest też fakt, że do montażu KSS nie potrzeba specjalistycznych narzędzi – wystarczy wkrętarka, nożyce i kleszcze, czyli narzędzia, które dekarz ma zawsze przy sobie. 

Kołnierz kolorystycznie zbliżony jest do najbardziej popularnych kolorów blachy panelowej, takich jak antracyt, grafit czy ciemnoszary.

Więcej informacji na dakea.pl

Źródło: Dachy, nr (226) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: