Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowy kołnierz do okien połaciowych

Ocena: 5
2871
Szybki montaż okna do poddaszy, a także szczelność połączenia z konstrukcją dachu gwarantuje prawidłowo dobrany do rodzaju pokrycia kołnierz uszczelniający, dlatego Velux nieustannie poszerza i ulepsza ofertę produktów montażowych.

Fot. Velux

Nowy kołnierz EDZ jest przeznaczony do  montażu okien Velux w profilowanych materiałach pokryciowych o maksymalnej wysokości profilu do 4,5 cm, takich jak dachówki ceramiczne i betonowe.  Rekomendowany kąt nachylenia połaci dachu to 20–90°. Dotychczas oferowany kołnierz EDW przeznaczony do dachówek o wyższym profilu (do 12 cm) ma w komplecie rynienkę odwadniającą. Zastosowanie z tym kołnierzem zestawu izolacyjnego BDX zawierającego również rynienkę odwadniającą, sprawiało, że dublowała się ona i po montażu jedna z nich trafiała do kosza. W trosce o środowisko i oszczędność materiałów firma zdecydowała się na wprowadzenie tańszego kołnierza EDZ bez rynienki. Nowy produkt wykonany jest z aluminium w kolorze zbliżonym do RAL 7043 i występuje w kilku wariantach: EDZ 0000 – bez rynienki odwadniającej, rekomendowany do montażu z wokółokienną izolacją termiczną BDX zawierającą rynienkę teleskopową a także wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX; EDZ 2000 – komplet kołnierz EDZ 0000 wraz z  zestawem izolacyjnym BDX; EKZ kombi – przeznaczony do montażu okien jedno obok drugiego. 


Fot. Velux

Źródło: Dachy, nr 5 (125) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: