Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowe falowniki Delta M15A/M20A Flex dla budynków mieszkalnych

Ocena: 5
6117

Delta wprowadza nowe falowniki M15A/M20A Flex do użytku w elektrowniach fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych i małych budynkach komercyjnych o 
zoptymalizowanej konstrukcji bez wentylatora, która zapewnia cichą pracę.

 

 

Firma Delta przedstawia nowe falowniki M15A Flex i M20A Flex o mocy 16,5 kVA i 22 kVA. Nowe falowniki stanowią rozszerzenie serii Flex, a ich konstrukcja została „odziedziczona” po modelu M70A Flex. Modele M15A Flex i M20A Flex zaspokajają potrzeby szybko rozwijającego się rynku niewielkich instalacji dachowych — są kompaktowe, lekkie, ciche (maks. 31,6 db(A)) i łatwe w instalacji. Dzięki tym cechom falowniki są idealnym rozwiązaniem do instalacji w budynkach mieszkalnych i biurowych. Dodatkowo, instalacja na zewnątrz jest możliwa dzięki ochronie klasy IP66 i zakresowi temperatury pracy od -25 do +50°C. 

„Modele M15A i M20A Flex firmy Delta mają konstrukcję bez wentylatora i są chłodzone wyłącznie poprzez naturalną konwekcję. Dzięki temu urządzenia te są ciche i idealne do budynków mieszkalnych i małych budynków komercyjnych, w których wymagany jest niski poziom hałasu” — mówi Patrick Schahl, kierownik ds. produktu w dziale PVI w regionie EMEA firmy Delta Electronics. „Poza cechami technicznymi klienci cenią sobie znaczenie istotnych dla zakładu danych operacyjnych, które pozwalają na przykład zrozumieć ich własny ślad węglowy. Firma Delta rozszerzyła funkcjonalność aplikacji MyDeltaSolar i zintegrowała moduł Wi-Fi z falownikami, co umożliwia bezpośrednie połączenie ze smartfonem lub routerem WLAN.”

Większa rentowność dzięki wyjątkowej niezawodności 
Dwa znaczniki MPP i zakres napięcia wejściowego od 200 do 1000 VDC zapewniają optymalną wydajność energetyczną. Falowniki trójfazowe działają niezawodnie i wydajnie nawet w temperaturach do +50°C. Aby jeszcze bardziej zwiększyć niezawodność i zapobiec awariom spowodowanym niekorzystnymi warunkami instalacji, falowniki są wyposażone w kilka kluczowych funkcji: maksymalną wytrzymałość napięciową do 1100 VDC, wykrywanie awarii łuku i zabezpieczenie przed odwróceniem biegunowości. Wbudowana funkcja Anti-PID zapobiega degradacji energii wywołanej napięciem w krystalicznych ogniwach słonecznych, wydłużając w ten sposób ich żywotność. Dodatkowo wbudowane są wymienne urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej AC i DC typu 2 (SPD), dzięki czemu bezpieczniki nie są wymagane. 

Prostsza instalacja dzięki ulepszonej konstrukcji
Instalatorzy czerpią korzyści z ulepszonej konstrukcji i niewielkiej wagi wynoszącej około 40 kg. W zestawie znajduje się płytka montażowa oraz złącza AC i DC. 
Modele M15A i M20A Flex w skrócie
• Bardzo cicha praca (maks 31,6 dB(A)) dzięki naturalnej konwekcji
• 2 znaczniki MPP zapewniające większą elastyczność w projektowaniu systemów fotowoltaicznych
• Zakres napięcia wejściowego od 200 do 1000 VDC przy maksymalnej wytrzymałości napięciowej do 1100 VDC
• Lekka obudowa z ochroną IP66
• Wymienne urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej AC i DC typu 2
• Zbieranie punktów danych do monitorowania ciągów i tworzenia krzywej I-V
• Wykrywanie awarii łuku i zabezpieczenie przed odwróceniem biegunowości
• Technologia Anti-PID
• Kompensacja mocy biernej 24/7

 

Źródło: Delta EMEA

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: