Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowa membrana dachowa

Ocena: 0
3745
DuPont opracował i wprowadził na rynek DuPont™ Tyvek® Ultra.

fot. DuPont™ Tyvek®

Ten nowy produkt, który należy do gamy jednorodnych membran oddychających, przeznaczony jest do zastosowania przy konstrukcjach dachowych, zapewniając niezwykłą trwałość oraz mechaniczną wytrzymałość. DuPont™ Tyvek® Ultra przyczynia się także do zapewnienia optymalnego komfortu oraz zredukowania konsumpcji energii zarówno w prywatnych jak i komercyjnych budynkach.

Nowa membrana powinna być stosowana bezpośrednio na termoizolację lub deskowanie. Materiał jest stosunkowo lekki (113 g/m2) i posiada funkcjonalną warstwę grubości 300 mikronów, dzięki czemu jest bardzo odporny na rozerwanie.

Zaletą takich jednorodnych membran o widocznej warstwie funkcjonalnej jest zarówno większa wytrzymałość, jak i możliwość łatwej obserwacji funkcjonowania po jej zamontowaniu.

Specjalny nadruk na powierzchni materiału ma na celu ułatwienie dekarzom poprawnej instalacji.
DuPont™ Tyvek® Ultra uzyskał znak jakości CE. Surowe testy laboratoryjne udowodniły jego wysoką trwałość; właściwości starzenia się materiału były testowane przy 100° C. Badania, które zakończyły się uzyskaniem najwyższego poziomu klasyfikacji UDB-A w Niemczech (zgodnie z tabelami danych produktu ZVDH), dostarczyły kolejnych dowodów na niezmienność właściwości DuPont™ Tyvek® Ultra w długim okresie czasu.

Połączenie właściwości oraz wydajności jednorodnej membrany DuPont™ Tyvek® Ultra można przypisać specjalnemu procesowi produkcji (technologia łączenia włókien wytwarzanych w procesie gwałtownego ich wytryskiwania). Technologia ta jest używana jedynie podczas produkcji membran DuPont™ Tyvek®.

Źródło: Dachy, nr 6 (114) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: