Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Mocowanie solarów

Ocena: 9
3043

Mocowanie Ejot wykonane ze stali szlachetnej A2 jest przeznaczone do wszystkich popularnych podłoży z drewna, stali i betonu.


Fot. Ejot  

Produkt nadaje się zwłaszcza do pokryć z blach trapezowych, płyt warstwowych lub falistych płyt włókno-cementowych. Zalety tego systemu to prosty montaż, szczelność i wysoka nośność, a także możliwość dokładnej regulacji wysokości w stosunku do przebiegu profilu paneli.

Jest to połączenie wkrętu uszczelniającego do konstrukcji stalowych lub wkrętu do drewna, połączonych z przyspawanym gwintowanym trzpieniem, nakrętką, nakrętką zabezpieczającą i odpowiednią podkładką. W zależności od zastosowania używa się jeszcze optymalnego elementu uszczelniającego (np. kaloty Ejot Orkan lub uszczelki FZD).

 


Fot. Ejot  

Dzięki sposobowi montażu uchwyt odprowadza wszystkie siły w sposób kontrolowany do konstrukcji nośnej. W ten sposób unika się punktowego oddziaływania obciążeń na konstrukcję dachu. Przemyślany projekt sprawia, że na warstwę wierzchnią płyty nie działają siły zrywające i tym samym przyczepność blachy i pianki pozostaje nienaruszona. Producent uchwytu twierdzi, że niemożliwe jest odspojenie się tych części. Niemożliwe mają być także deformacje pokrycia powodowane naciskiem paneli solarnych.

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr (163)

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: