Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Membrana monolityczna

Ocena: 0
2423
Membrany Solitex oferowane przez firmę pro clima posiadają warstwę o monolitycznej strukturze (TEEE), która stanowi dodatkowe, skuteczne zabezpieczenie przed gradobiciem.

fot. pro clima


W odróżnieniu od innych powszechnie stosowanych membran, w których przenikanie powietrza (dyfuzja) następuje bezpośrednio przez mikropory, w membranach Solitex wymiana powietrza odbywa się wzdłuż monolitycznej budowy łańcucha molekułów.

Solitex Plus to innowacyjna membrana dachowa, której opór dyfuzyjny jest zmienny w zależności od poziomu wilgotności (wartość sd od 0,01 do 0,09 m).

Warstwa zewnętrzna składa się z mikrofazy z polipropylenu, jest wodoszczelna i stanowi jednocześnie ochronę dla kolejnej warstwy przed uszkodzeniami i promieniami UV. Zewnętrzna struktura dachowych membran Solitex jest antypoślizgowa. Światło słoneczne nie odbija się od membrany i nie razi w oczy podczas montażu. Dodatkowa siatka wzmacniająca z polipropylenu podwaja wytrzymałość membrany na uszkodzenia, np. na przebicie gwoździem.

Z uwagi na fakt, że budowa izolacji Solitex jest wielowarstwowa, wyeliminowany został skutecznie „efekt namiotowy” (znane zjawisko, kiedy brezent namiotu przecieka w miejscu zetknięcia z innym elementem). Izolacje Solitex firmy pro clima mogą być układane w taki sposób, że przylegają całą swą powierzchnią do podłoża. Folia nie posiadająca porów zapewnia szczególnie dużą szczelność podczas ulewnych deszczów.

Źródło: Dachy, nr 11 (107) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: