Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Membrana EPDM od Galeco

Ocena: 5
790

W ofercie Galeco znalazła się nowość – przyjazna dla środowiska syntetyczna membrana gumowa z EPDM. Dostępna jest w ramach systemu Dachy Płaskie i jest ponadto kompatybilna z dachami zielonymi oraz ogniwami fotowoltaicznymi.

 

Membrana EPDM od Galeco

EPDM to materiał chemicznie martwy, a co za tym idzie, w czasie jego użytkowania nie dochodzi do ulatniania się do otoczenia szkodliwych substancji. Membrana EPDM charakteryzuje się wysoką trwałością przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia oraz przerastanie korzeni, pomyślnie przeszła testy wytrzymałościowe i wykazuje wyjątkową odporność na promieniowanie UV, czynniki atmosferyczne czy mikroorganizmy. Membrana zachowuje swoje właściwości fizyczne i mechaniczne przez kilkadziesiąt lat i nie wymaga konserwacji. 

 

Membrana EPDM od Galeco – montaż

W przeciwieństwie do tradycyjnej papy instalacja EPDM jest szybka, a użycie specjalistycznych akcesoriów nie jest konieczne. Układa się ją na zimno, przy pomocy kleju kontaktowego lub pistoletu rozpylającego. Już jedna warstwa pozwala zagwarantować trwałą izolację dachu płaskiego. Co szczególnie istotne, membrana jest lekka, dzięki czemu nie stanowi niepotrzebnego obciążenia stropodachu. Rozwiązanie jest na tyle uniwersalne, iż może być stosowane na każdym typie dachu, a także tarasach, balkonach czy wiatach. Występuje w 3 standardowych rozmiarach: 3,05 m x 7,62 m, 4,57 m x 7,62  oraz 6,10 m x 7,62 m. Zastosowanie dużych arkuszy dodatkowo przyspiesza montaż i minimalizuje ilość łączeń. 

Źródło: Dachy, nr (232) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: