Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Kompletny dach Ruukki Hyygge - bezpieczeństwo na lata

Ocena: 5
5490

Bezpieczne, długotrwałe i komfortowe użytkowanie dachu gwarantuje stosowanie rozwiązań systemowych, pochodzących od jednego producenta. Innowacyjna, wpisująca się w nowoczesne trendy architektoniczne płaska blachodachówka Ruukki® Hyygge, dzięki specjalnie zaprojektowanym rozwiązaniom, sprawia, że dach jest wyjątkowy, funkcjonalny i łatwy w montażu.

Dobrze zaprojektowany i wykonany dach jest nie tylko estetycznym, przykuwającym uwagę zwieńczeniem domu, ale przede wszystkim elementem konstrukcyjnym zapewniającym bezpieczeństwo i komfort. Raz podjęta decyzja dotycząca wyboru materiału dachowego wpływa na powodzenie całej inwestycji i długoletnie, bezproblemowe użytkowanie dachu. Dlatego też warto zwrócić uwagę na te rozwiązania, które zapewniają kompletność systemu. Ważne, aby oferta jednego producenta obejmowała nie tylko blachodachówki, ale także niezbędne obróbki blacharskie oraz akcesoria dopasowane do wybranego modelu.

Wykonanie innowacyjnego, wpisującego się w najnowsze trendy architektoniczne kompletnego dachu jest dziś możliwe dzięki nowatorskim rozwiązaniom firmy Ruukki.

Ruukki® Hyygge, nowość w ofercie skandynawskiego producenta pokryć dachowych, to nie tylko płaska blachodachówka modułowa, ale także szereg innowacyjnych rozwiązań sprawiających, że dach jest wyjątkowy zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności oraz montażu.

Elementy komunikacji dachowej, zabezpieczenia przeciwśniegowe, systemy wentylacji, specjalnie zaprojektowane komplety obróbek blacharskich dopasowanych kształtem i funkcją do blachodachówki Ruukki® Hyygge to gwarancja długoletniego, bezproblemowego użytkowania dachu.
Skuteczną wentylację połaci dachowej zapewni składający się z trzech elementów gąsior Ruukki® Hyygge. Specjalnie opracowany kształt gąsiora sprawia, że zastosowane do jego montażu łączniki są niewidoczne. Z kolei ochronę przed działaniem silnego wiatru zapewni składająca się z dwóch elementów wiatrownica. Jej podstawa została opracowana tak, aby zagwarantować szczelność, natomiast specjalnie wyprofilowany element maskujący odpowiada za estetykę.

Wytrzymałym i jednocześnie estetycznym rozwiązaniem, łączącym połać dachową z rynną, jest składający się z dwóch elementów pas nadrynnowy Ruukki® Hyygge. Natomiast ochronę konstrukcji dachu przed wilgocią z zewnątrz oraz odprowadzenie wilgoci z ocieplenia zapewni trójwarstwowa membrana dachowa Ruukki H-Fix. Dzięki zastosowaniu podwójnego paska klejącego zagwarantowana zostanie szczelność przegrody oraz zachowanie prawidłowych parametrów izolacji przegrody.

O bezpieczeństwo dachowe zadbają systemy komunikacji dachowej oraz zabezpieczeń przeciwśniegowych. Dzięki dostępności kilku rozmiarów bez problemu mogą być one dopasowane do dachów różnej wielkości. Kompletność dachu Ruukki® Hyygge uzupełnia wykonany ze stali kwasoodpornej kominek wentylacyjny. Jego odpowiednio wyprofilowana podstawa dopasowana do kształtu profilu Ruukki Hyygge odpowiada za bezpieczny i szczelny montaż.

Źródło i zdjęcia: Ruukki

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: