Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Kołnierze do pokryć profilowanych

Ocena: 0
3221
Seria kołnierzy do pokryć profilowanych Master Flash® firmy Aztek International obejmuje produkty, które można łatwo dopasować do średnicy rury na miejscu instalacji.

W skład serii wchodzą następujące wyroby: Standard I Standard Round Base (stosowane, gdy możliwa jest instalacja przez nasunięcie na rurę), Retrofit (kołnierze do zadań specjalnych, do miejsc, gdzie instalacja przez nasunięcie jest niemożliwa), Retrofit Square Vent (do zadań specjalnych, do rur kanałów wentylacyjnych o profilach kwadratowych), Multi Flash (wielozadaniowy kołnierz uszczelniający) i Residential Al (także do małoformatowych pokryć dachowych).


Nowością jest kołnierz Residential Lead do małoformatowych pokryć dachowych; posiada ołowianą podstawę dla lepszego dopasowania do pokrycia oraz jest zabezpieczony warstwą akrylu. Kołnierze Retrofit można stosować do uszczelniania rur o średnicy do 660 mm.


Karbowana podstawa wraz z dodatkowym uszczelniaczem zwiększa szczelność łączenia, zaś zwulkanizowana aluminiowa krawędź pozwala na łatwe ręczne dopasowanie do profilu pokrycia
i równomiernie rozprowadza naprężenia.


Kołnierze można zamówić jako zestawy zawierające uszczelniacz oraz wkręty. Produkt może być wykonany z EPDM 500 lub silikonu. Producent udziela na niego 20 lat gwarancji

Źródło: Dachy, nr 12 (120) 2009

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: