Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Hydroizolacje na dachy płaskie

Ocena: 0
2531
Membrana hydroizolacyjna DachGam produkowana przez Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat SA to produkt przeznaczony do ostatecznego krycia dachów płaskich na budynkach przemysłowych, magazynowych, administracyjno–biurowych, mieszkalnych oraz w budynkach o nowatorskiej architekturze.

fot. Gamrat SA

 Membrana DachGam jest również niezastąpionym materiałem w przypadku modernizacji starych dachów krytych papą. Standardowo produkowana jest w kolorze jasnopopielatym, jednak na życzenie klienta może być wyprodukowana w innych kolorach.

Podstawowy materiał pokryciowy stanowi wzmacniana siatką poliestrową membrana DachGam SZ, produkowana w czterech grubościach całkowitych: 1,2 mm; 1,5 mm; 1,8 mm i 2 mm. Materiałem uzupełniającym, służącym do wykonania obróbek detali dachowych jest membrana niezbrojona DachGam S, o grubości całkowitej 1,5 mm. Oferowana jest w rolkach o szerokości 2 m
i  długości 20 m.


fot. Gamrat SA

Trójwarstwowa budowa membrany DachGam zapewnia najlepsze parametry dla pokrycia dachowego. Warstwa wierzchnia chroni materiał przed czynnikami zewnętrznymi: promieniowaniem cieplnym i UV, działaniem gazów, ścieraniem podczas chodzenia po dachu, zaprószonym ogniem. Warstwa zbrojenia odpowiada za parametry mechaniczne produktu: wydłużenie powodowane zmianami temperatur, odporność na przebicie, rozdzieranie i rozciąganie. Ostatnia warstwa – spodnia odpowiada za jakość zgrzewu – trwałe homogeniczne połączenie z warstwą wierzchnią.

Źródło: Dachy, nr 1 (121) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: