Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Gwoździe do mocowania dachówek metalowych

Ocena: 5
2034

Trelleborg wprowadził na rynek gwoździe maszynowe wykręcalne do mocowania dachówek metalowych Isola Powertekk.

 


fot. Trelleborg

Gwarantują one precyzyjny, pewny i szybki montaż z użyciem gwoździarki pneumatycznej, a dodatkowo umożliwiają demontaż. W przeszłości dekarze zwracali uwagę, że standardowych gwoździ maszynowych nie da się wyciągnąć z podłoża bez uszkadzania pokrycia dachowego. A taka potrzeba zdarza się nierzadko, gdyż wszelkie dodatkowe elementy systemu Isola, jak zabezpieczenia komunikacyjne i przeciwśnieżne, są kotwione pod dachówkami. Nie wspominając o montażu dodatkowych okien połaciowych. Nowe gwoździe wyposażone są w gwint i nacięcie krzyżakowe na łbie. Testy warsztatowe gwoździ przeprowadzono na Budmie podczas pokazów sztuki dekarskiej prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

 

 

Źródło: Dachy, nr (110) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: