Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Gwoździarka gazowa

Ocena: 0
2695
Od kilku lat Hitachi Power Tools Polska oferuje polskim klientom światowy bestseller – gwoździarkę gazową NR90GC2.

fot. Hitachi

Urządzenia te nie są na razie jeszcze często spotykane, ale biorąc pod uwagę ich efektywność oraz ilość czasu, jaką można dzięki nim zaoszczędzić, można być pewnym, że będą one systematycznie zdobywać popularność. W dużych ilościach tego typu maszyny sprzedawane są m. in. w Stanach Zjednoczonych, krajach skandynawskich oraz Japonii. Gwoździarka NR90GC2 jest przeznaczona przede wszystkim dla ekip pracujących na zewnątrz, zwłaszcza wykonujących prace dekarskie.


fot. Hitachi

Urządzenie może jednym strzałem wbijać gwoździe o długości do 9 cm. Do poruszenia bijaka wykorzystana jest siła uzyskana dzięki kontrolowanej eksplozji gazu propan-butan, wywołanej przez iskrownik zasilany baterią o napięciu 7,2 V. Uzyskana w ten sposób energia pojedynczego uderzenia gwoździa osiąga wartość 80 J. Naboje gazowe wymienia się co ok. 1200 strzałów – producent rekomenduje w tym przypadku stosowanie nabojów Hitachi, gdyż zawierają one więcej oleju smarującego (2,5% objętości) niż zamienniki (1,3–1,5%). Przedłuża to dodatkowo żywotność maszyny i zapewnia jej bezawaryjną pracę. Maksymalna wydajność naboi pozwala na wykonanie dwóch strzałów na sekundę. Gwoździe do maszyny są łączone taśmą papierową i mogą mieć długość od 50 do 90 mm, a średnicę od  3,0 do 3,3 mm. Dla zwiększenia ergonomii zastosowano główkę w kształcie litery D. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu zasobnika zastosowanemu w NR90GC, nowy zapas gwoździ można załadować do urządzenia zaledwie dwoma ruchami.

Podobnie jak inne maszyny Hitachi wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich 4 lat, również NR90GC2 wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Dodatkowo rękojeść urządzenia pokryta jest elastomerem tłumiącym drgania oraz zapobiegającym ślizganiu się wilgotnej dłoni. Maszyna wyposażona jest w hak, który pozwala na zawieszenie urządzenia na pasku, gdy urządzenie nie jest wykorzystywane. Urządzenie objęte jest systemem rocznej „prawdziwej gwarancji Hitachi”.

W ofercie Hitachi Power Tools Polska, poza wspomnianymi zasobnikami z gazem, dostępne są także gwoździe o różnych długościach, średnicach i standardach wykończenia (zwykłe, czyli tzw. czarne, galwanizowane i nierdzewne).


Źródło: Dachy, nr 5 (113) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: