Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Folia pod gonty bitumiczne

Ocena: 5
3164

Delta®-Roof firmy Dörken to odporna i wytrzymała folia wstępnego krycia pod pokrycia z gontu bitumicznego.

 


fot. Dörken

Jest to połączenie materiałów, które chronią wnętrze dachu przed deszczem, wiatrem, kurzem oraz lotnym śniegiem. Delta®-Roof składa się z czterech warstw materiału. Warstwa wodoszczelna umiejscowiona  została między dwoma warstwami plecionego włókna syntetycznego oraz wzmocnieniem – struktura ta polepsza wiatroszczelność i wytrzymałość w stosunku do tradycyjnych nasączonych bitumem folii/pap.

Dzięki swej specjalnej strukturze powierzchni folia jest bardzo odporna na ścieranie i zapobiega ślizganiu się. Można ją układać pod wszelkie konwencjonalne produkty/pokrycia dachowe.

Niewielki ciężar sprawia, że jest ona łatwiejsza w użyciu niż nasączone bitumem folie i papy. Masa i wymiary rolek pozwalają przyśpieszyć pracę oraz zredukować koszty. Delta®-Roof idealnie współpracuje z wiatro- i paroizolacją Delta®-Reflex.


 
Źródło: Dachy, nr (123) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: