Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dachówka wentylacyjna Madura Koramic

Ocena: 5
3098

Dachówki wentylacyjne to niezbędny element na każdej połaci dachowej. Do modelu Madura – dachówki typu holenderskiego – firma Wienerberger wprowadza nową, udoskonaloną dachówkę wentylacyjną.

 

Dachówki wentylacyjne umożliwiają swobodny przepływ powietrza pod warstwą dachówek przewietrzając warstwy uszczelniające i ocieplające dach. Swobodna i właściwa wentylacja przekłada się na trwałość wszystkich warstw dachu oraz optymalny mikroklimat wnętrz. Stosuje się je szczególnie w miejscach w których wentylacja jest utrudniona – na dużych połaciach dachowych o skomplikowanym kształcie.

W nowej wentylacyjnej dachówce Madura powierzchnia wentylacyjna została zwiększona do 29 cm2co zwiększa przekrój wentylacyjny o ok. 13%. Dachówka została też wyposażona w zintegrowaną siatkę chroniącą przed przedostawaniem się pod połać i osiedlaniem ptaków i owadów.

Nowy kształt zapewnia możliwość estetycznego montażu elementów do mocowania panelisolarnych bądź fotowoltaicznych.

Inne ceramiczne akcesoria wentylacyjne wspomagające przewietrzanie połaci z dachówki Holenderka Madura to kominki wentylacyjne.

 

Źródło: Wieneberger

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: