Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dachówka holenderka płaska

Ocena: 5
3739

Innovo 12 to najnowsza dachówka z asortymentu firmy Bogen.


fot. Bogen Dachy Bawarii

Charakteryzuje się kilkoma cechami szczególnie ważnymi dla dekarzy i inwestorów.

Podwójna zakładka na obwodzie dachówki gwarantuje szczelność przed nawiewanym śniegiem i deszczem. Innovo 12 można przesuwać w zakresie 0o. 30 mm, rozstaw łat wynosi od 33 do 36 cm. Każda z dachówek ma 3 noski do zawieszania i fabryczny otwór na gwóźdź lub wkręt. Wytrzymałość produktu na złamanie jest dwukrotnie wyższa od wymogów normy DIN EN 1304. Holenderkę można układać już na dachu pochylonym pod kątem 10° (pod warunkiem wykonania dodatkowych zabezpieczeń podpokryciowych). Ciekawym systemowym dodatkiem jest jedyna w swoim rodzaju dachówka wentylacyjna Innovo Vento, z zewnątrz niemal nie różniąca się od dachówek połaciowych. Poza tym Bogen oferuje szeroki wachlarz akcesoriów dodatkowych: dachówki szczytowe, gąsiory, dachówki przejściowe i in.

 


Innovo 12 jest oferowana w trzech liniach kolorystycznych: Naturalnej (naturalna czerwień), Klasycznej (angoby: czerwona, ciemny brąz i antracytowa) i Top Linii (rubin czerwony melange, czarny, szafir niebieski, granat brązowy, szmaragd zielony, miedziany i tytan czarny melange).

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr (108) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: