Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dachówka ceramiczna

Ocena: 5
2677
Unowocześniona wersja dachówki ceramicznej.

fot. RuppCeramika

Rubin marki RuppCeramika pojawiła się na rynku w ubie-głym roku. Najnowszy model oznaczono symbolem 13V. Ta ekskluzywna dachówka należy do holenderek płaskich

Rubin 13V powstał we współpracy inżynierów z mistrzami dekarskimi. Dzięki temu produkt zyskał nowe innowacyjne parametry oraz jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd. Dekarze docenią takie zalety, jak m.in. duży zakres przesuwu (do 30 mm) oraz nie-wielka waga pojedynczej dachówki (3,2 kg). Właściwości te pozwalają na stosowanie tej dachówki zarówno na dachach nowych, jak i remontowanych. Inwe-storzy cieszą się z szerokiej gamy kolorystycznej oraz niezwykle harmonijnego i eleganckiego wyglądu połaci dachu. Bogata paleta barw umożliwia stworzenie wyjątkowego dachu podkreślającego niepowtarzalny charakter domu i jego mieszkańców. Można wybierać zarówno w matowych odcieniach miedzi, brązu i antracytu oraz połyskujących kasztanu, koloru tekowego, czarnego kryształu i brylantu. Głęboką barwę pokrycia uzyskano dzięki barwieniu dachówek w masie (oprócz miedzianego i kasztanowego) – odcień dachu nie zmienia się nawet w tych miejscach, gdzie niezbędne jest docięcie dachówek.

Architekci wysoko cenią sobie swobodę i możliwość nietypowych zastosowań Rubina 13V, gdyż model ten można układać już na dachach pochylonych pod kątem 16°.

Rubin 13V jest wyjątkowo odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, mróz czy promienie UV. Pokrycie dachowe jest więc nie tylko piękne, ale i praktyczne oraz wymaga jedynie niewielkich zabiegów konserwacyjnych.

Oprócz dachówki podstawowej dostępne są także kształtowe oraz akcesoria dachowe.

Źródło: Dachy, nr 4 (124) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: