Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Creaton Simpla - dachówka płaska w nowoczesnej architekturze

Ocena: 0
4075

Mottem dobrej współczesnej architektury jest: Mniej znaczy więcej, czyli szczędność form, czyste linie, proste kształty.  Architektura ta wciąż poszukuje nowych form, ale wykorzystuje nowoczesne materiały budowlane. Wierna zasadzie funkcjonalności tworzy obiekty podporządkowane uniwersalnej idei piękna, wyrażającej się w prostocie. Mocno osadzona w dzisiejszych realiach, jest blisko współczesnego człowieka i jego otoczenia. Tak funkcję nowoczesnej architektury rozumieją specjaliści z firmy Creaton Polska. W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie rynku stworzyli unikalny produkt – dachówkę ceramiczną Simpla®.

Design

Simpla ® o prostej geometrycznej formie, idealnych proporcjach (30 x 50 cm) oraz wyjątkowo gładkiej i płaskiej powierzchni świetnie nadaje się na dachy współczesnej architektury w duchu minimalizmu, na dachy lekkich, kubicznych brył z przewagą betonu i stali, ale także będzie interesująco wyglądać na obiektach odnoszących się do najlepszych wzorów europejskiego budownictwa wykonanych z tradycyjnych materiałów. Jej atutem jest kolorystyka - dachówki: „Finesse” czarna glazurowana, „Nuance” czarna matowa angobowana lub „Nuance” w kolorze łupka angobowana są ciekawą alternatywą dla intensywnych czerwieni oraz brązów i sprawiają, że bryła budynku, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu, rodzaju dachu czy sposobu krycia, nabiera niepowtarzalnego charakteru.

 

Na jaki dach?

Simpla® ze względu na kształt, budowę oraz format nadaje się na każdy rodzaj dachu, ale najlepiej zaprezentuje się na prostych dwuspadowych, na przykład stosowanych w budownictwie energooszczędnym, które preferuje zwarte, geometryczne bryły, pozwalające jednocześnie obniżyć koszty budowy. Elewacje takich domów wykończone tynkiem, drewnem, betonem lub doskonale wpisującymi się w nowoczesny styl, płytkami z włóknocementu mają również proste, czasem wręcz surowe wykończenie. W takich realizacjach Simpla® wraz z materiałem elewacyjnym tworzy optycznie jednorodne płaszczyzny o świetnej awangardowej stylistyce. Ale, tak jak wspomnieliśmy jej przeznaczenie nie ogranicza się do projektów o industrialnym charakterze. Simpla®  jest pokryciem uniwersalnym – pasuje także do budynków tradycyjnych, łączących dobre klasyczne wzory z nowoczesnymi materiałami. Niewątpliwie atutem przesądzającym o efekcie końcowym jest staranne wykończenie dachu. Za jego jakość odpowiadają w równej mierze specjalne akcesoria, które tworzą wraz z dachówką podstawową zintegrowany system dachowy Simpla®. Dachówki funkcyjne, gąsiory ceramiczne z systemem mocowania Firstfix, elementy obróbkowe z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i folie dachowe stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców, gwarantując szczelny, trwały i piękny dach na lata.

Gwarancja jakości

Simpla® jest produkowana ze starannie wyselekcjonowanych złóż gliny w Widziszewie – najnowocześniejszej w Europie fabryce dachówek ceramicznych marki Creaton, w oparciu o innowacyjną technologię i ponad 130-letnie doświadczenie producenta. Posiada parametry techniczno-użytkowe i właściwości odpowiadające najwyższej klasie dla ceramicznych pokryć dachowych, których potwierdzeniem jest aż 50-letni okres gwarancji. Oprócz wyjątkowego designu do jej licznych zalet należy opatentowana konstrukcja dachówki, dzięki której pokrycie dachowe jest niezwykle wytrzymałe. Wzmacniające ożebrowanie na spodniej stronie dachówki zwiększa jej wytrzymałość mechaniczną, odprowadza skropliny i zapewnia dobrą wentylację. Unikatowe zamki pozwalają na optymalny przepływ powietrza pod przykryciem, bezpieczne odprowadzanie wody w dwóch korytach i wyjątkową szczelność. Dwa spodnie zaczepy mają wpływ na jej stabilność, a system mocowań ułatwia szybki i prawidłowy montaż. Ponadto Simpla® z tolerancją przesuwu ponad 30 mm na zamkach górnych jest niezwykle elastyczna – daje możliwość odpowiedniego dostosowania rozstawu łat na połaci co wybitnie zwiększa jej szczelność.

Pojawienie się na rynku bardzo dobrze zaprojektowanej dachówki płaskiej Simpla®, której znakiem rozpoznawczym jest połączenie prostoty z najwyższą jakością zapewne ucieszy nie tylko inwestorów, ale także właścicieli  pracowni projektowych i specjalistów branży pokryć dachowych. Dzięki niej sztuka kreowania dachu nabierze nowego, niepowtarzalnego wyrazu zarówno w indywidualnej skali domu jednorodzinnego, jak i w inwestycjach deweloperskich  czy realizacjach obiektów użyteczności publicznej.

Źródło: Creaton Polska

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: