Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Blacha trapezowa - krycie dachów i elewacji na wysokim poziomie

Ocena: 4.99438
3551

Blacha trapezowa, której nazwa pochodzi od charakterystycznych przetłoczeń w kształcie trapezu, to jedno z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. Swoją popularność profil ten zawdzięcza w dużej mierze temu, że jest wyjątkowo sztywny, solidny, a jednocześnie lekki. Rdzeń blachy trapezowej może być stalowy lub aluminiowy pokryty kolejnymi warstwami np. ocynk czy alucynk. Wielowarstwowe pokrycie blachy trapezowej sprawia, że jest ona wyjątkowo wytrzymała. Co warto wiedzieć o blasze trapezowej? Jakie są jej zalety oraz zastosowanie? Zapraszamy do przeczytania naszego najnowszego artykułu!

 

 

Blacha trapezowa – zalety rozwiązania

Blacha trapezowa, dzięki wspomnianemu już przez nas na początku wielowarstwowemu pokryciu, jest bardzo wytrzymała i wyjątkowo odporna zarówno na niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak np. wiatr, śnieg, grad, deszcz, promieniowania UV, jak i na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy korozję. Pomimo dużej powierzchni pojedynczych arkuszy blachy trapezowej, po jej prawidłowym zamontowaniu jest ona niepodatna na szkodliwe działanie wiatru.

Praktycznie niewidoczne połączenia zakładkowe pomiędzy arkuszami zapobiegają odrywaniu się pojedynczych elementów przy wichurze. Ten rodzaj pokrycia dachowego doceniany jest przez użytkowników również za walory estetyczne, a także za prosty i szybki montaż. Lekkość arkuszy, możliwość dostosowania ich długości do konkretnej realizacji i wreszcie niskie koszty instalacji to kolejne zalety, których nie można pominąć.

Zastosowanie blachy trapezowej

Blachy trapezowe ze względu na swoją estetykę oraz właściwości mają szerokie zastosowanie w budownictwie, oprócz najbardziej oczywistego – pokrycia dachu można je z powodzeniem stosować jako podsufitkę lub do pokrycia elewacji budynku, a nawet jako ogrodzenie. Jeśli chodzi o stylistykę budynków, blacha trapezowa szczególnie chętnie wybierana jest do krycia nowoczesnych domów o prostych bryłach, stanowi doskonały wybór do wszelkich industrialnych projektów. Wykorzystuje się ją nie tylko jako pokrycie dachowe i elewacyjne budynków mieszkalnych, ale także administracyjnych, gospodarczych czy np. garaży lub wiat.

Blacha trapezowa to przy wszystkich wymienionych wcześniej zaletach rozwiązanie najbardziej ekonomiczne oraz ekologiczne do pokrycia dużych powierzchni np. hal produkcyjnych, magazynowych czy wielopowierzchniowych garaży. Dzięki bardzo szerokiej możliwości wyboru rodzaju wykończenia, wzoru czy koloru, blacha trapezowa jest idealnym materiałem, który można niemal dowolnie dostosować do typu danej inwestycji. Konstrukcja pokrycia z blachy trapezowej umożliwia również łatwy montaż dodatkowych elementów takich jak świetliki, okna dachowe, systemy wentylacyjne czy panele fotowoltaiczne.

Bratex Dachy Mrzygłód - najlepszy producent blach trapezowych

Wśród dostępnych w Polsce blach trapezowych, szczególnie dobrą renomą cieszą się produkty marki Bratex Dachy Mrzygłód. Ten polski producent w swojej ofercie posiada szereg wzorów blachy trapezowej w wielu wariantach kolorystycznych, z wykończeniem matowym lub połyskującym.  W zależności od potrzeb dostępne są wzory z różnymi przetłoczeniami, co oprócz walorów estetycznych zwiększa sztywność całej konstrukcji. Bratex Dachy Mrzygłód oferuje również drewnopodobny wariant blachodachówek trapezowych w różnych wzorach, który doskonale sprawdzi się jako podsufitka. Więcej informacji na temat tych produktów znajdziesz na stronie:

https://bratex.pl/kategoria-produktow/blacha-trapezowa-blacha-trapezowa/.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: