Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Betonowa dachówka Romańska Braas w kolorze czarnym

Ocena: 5
3704
Piękna klasyczna forma, idealne rozwiązanie bez względu na styl i ten ponadczasowy kolor… Nie, nie chodzi nam o "małą czarną" w wykonaniu Coco Chanel. Tym razem to nowość na rynku, ale w sprawdzonej formie - popularna dachówka Romańska Braas jest od teraz dostępna również w kolorze czarnym.

Wybór koloru dachu to nie lada wyzwanie. Odcień powinien pasować nie tylko do elewacji, ale również wpasowywać się w otoczenie budynku. Kiedyś naturalnym kolorem dachówek był ceglany, co w oczywisty sposób wiąże się z materiałem używanym do produkcji - gliną. Dzisiaj jednak dachówki są nie tylko ceramiczne, a i producenci opatentowali całą gamę barwników pozwalających przeróżne kolory dachów.


Tendencje związane z wyborem koloru dachów zmieniają się. Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie dachówkami w ciemnych odcieniach - również tych w kolorze czarnym. Kolor ten sprawdził się już w przypadku samochodów i ubrań - czy teraz stanie się klasyką w budownictwie?

"Mała czarna" uważana jest przez kobiety za must have każdej damskiej garderoby. Zaprojektowana w latach dwudziestych sukienka do dzisiaj olśniewa ponadczasową formą i prostotą. Magazyn Vogue określił ją nawet nazwą "Ford", ponieważ tak jak samochody tej marki przez długi czas była szeroko dostępna w jednym kolorze - czarnym.

Gdyby szukać jej odpowiednika w świecie dachówek, jedną z kandydatek byłaby na pewno dachówka Romańska.  Jej klasyczna forma i ponadczasowy charakter sprawdza się już od lat na całym świecie. Charakterystyczny, prosty i regularny kształt dachówki sprawia, że nadaje się ona znakomicie zarówno na dachy nowe, jak i te remontowane.


Jej zalety zostały docenione nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach, gdzie pokrywa niezliczoną ilość dachów. Teraz dachówka Romańska marki Braas dostępna jest również w kolorze czarnym. Dodatkowo dachówka jest dostępna w następujących kolorach: brązowy, ceglany, grafitowy oraz kasztanowy.

Więcej informacji na stronie: https://www.monier.pl/produkty/katalog-produktow/d/dachowki-betonowe-romanska.html

Źródło i zdjęcia: Braas
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: