Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Akcesoria KoraTech

Ocena: 0
2803
Firma Wienerberger posiada w swojej ofercie nie tylko zróżnicowane i atrakcyjne rodzaje pokryć dachowych, lecz także kompletny system akcesoriów ułatwiających budowę dachu oraz czyniących go bezpieczniejszym i trwalszym.

W tym roku dodatki systemowe opatrzone zostały nową, wspólną marką – KoraTech®. Pod tą nazwą kryją się produkty uzupełniające proces budowy dachu: taśmy (aluminiowe, ołowiane, miedziane) uszczelniające kalenicę i grzbiet dachu, aluminiowe taśmy koszowe, taśmy Koramic-Flex, taśmy do uszczelniania połączeń koszy dachowych, system przeciwśniegowe, ławy kominiarskie, listwy wentylacyjne i zakończeniowe, grzebienie okapu, klamry, spinki,  siatki ochronne, membrany i akcesoria do ich mocowania.

Dzięki użyciu taśm uszczelniających kalenica i grzbiet dachu są odpowiednio zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci pod połać dachową. Taśmy te jednocześnie pozwalają na odpowiednią wentylację. Firma Wienerberger oferuje do wyboru taśmy aluminiowe, ołowiane i miedziane.

Taśma wentylacyjno-uszczelniająca kalenicę i grzbiet dachu wykonana jest z plisowanego, trwałego materiału całkowicie odpornego na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i promieni UV.


Ułatwia to jej łączenie z dachówką o różnym przetłoczeniu. Zagięcia plisowanego materiału, zależne od szerokości łat, pozwalają na precyzyjne i łatwe umocowanie taśmy w odpowiednim miejscu. Samoprzylepne paski mocujące, znajdujące się po bokach i pokryte klejem na bazie butylu, służą do uszczelnienia połączenia taśmy z pokryciem dachowym.

Asortyment KoraTech® obejmuje także dwustronne, dwukolorowe taśmy koszowe, umożliwiające wykończenie koszy dachowych szczelnym materiałem.

Wśród dodatków systemowych KoraTech® znajdują się również produkty Koramic-Flex – uniwersalne taśmy do uszczelniania połączeń połaci dachu ze ścianą i kominem (producent zaleca stosowanie taśmy wraz z aluminiową listwą zakończeniową Koramic-Flex).


Szeroka gama kolorystyczna oraz różnorodna szerokość taśm pozwala na precyzyjne ich dobranie do danego pokrycia dachowego. Dodatkową zaletą taśm jest łatwa obróbka nożem lub nożyczkami.

Akcesoria KoraTech® to również akcesoria przeciwśniegowe: płotki śniegowe, dostępne wraz ze wspornikami czy
śniegowstrzymywacze, które chronią przed zsuwaniem się ciężkich i niebezpiecznych czap śniegu. Śniegowstrzymywacz rozbija warstwy śniegu na dachach krytych dachówką.


W asortymencie dostępny jest także wspornik pod belkę śniegową, służący do mocowania drewnianego bala śniegowego.

Wygodne i bezpieczne poruszanie się po dachu zapewniają takie dodatki, jak ławy i stopnie kominiarskie.

KoraTech® to ponadto klamry do mocowania gąsiorów, dopasowane do wszystkich modeli gąsiorów Koramic, spinki do mocowania dachówek zakładowych, spinki „burzowe” ze stali nierdzewnej do dachówek mnich-mniszka, a także uniwersalne uchwyty do łat kalenicowych i grzbietowych oraz uchwyty do łat kalenicowych i grzbietowych o regulowanej wysokości.


Odpowiednią ochronę dachu i izolacji termicznej przed wilgocią i wiatrem, zapewniają membrany wysokoparoprzepuszczalne, 3-warstowe Koramic 10 i Koramic 11 oraz folia dachowa niskoparoprzepuszczalna Koramic 140. Do napraw membran dachowych służy odpowiednia taśma, zaś szczelinę wentylacyjną okapu zabezpiecza się przy pomocy siatki ochronnej.


Wszystkie produkty oferowane pod marką KoraTech® mogą być stosowane na każdej, dowolnie skomplikowanej połaci dachowej oraz jako baza pod każdy rodzaj dachówki ceramicznej.

Źródło: Dachy, nr 10 (106) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: