Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
VMZ Rąbek stojący
Umicore Building Products Polska Sp. z o.o. (VMZINC Polska)
Adres:
Ludwiki 4
01-226 Warszawa
woj. mazowieckie
Email: vmzinc@vmzinc.com.pl
WWW: http://www.vmzinc.pl
Telefon: 22 632 47 61
VMZ Rąbek stojący to uniwersalny system łączenia blach cynkowo-tytanowych na dachach.

Charakterystyka produktu VMZ Rąbek stojący:
  • wygląd powierzchni: Natural, Patynowany (QUARTZ-ZINC®, ANTHRA-ZINC® i PIGMENTO®), Lakierowany;
  • szerokości zwojów: 500, 650, 670 mm;
  • wymiary arkuszy: 1000 x 2000 mm;
  • grubości: 0,70; 0,80 mm;
  • rozstaw rąbków: 430 mm (szer. 500 mm), 580 mm (szer. 650 mm), 600 mm (szer. 670 mm);
  • montaż: formowanie zgodnie z kształtem profilu 1, profilowanie i zaciskanie rąbków mechaniczne lub ręczne, wymiary rąbka: wysokość 25 mm, grubość 5 mm.
Wytyczne zastosowania produktu VMZ Rąbek stojący:
  • typ budynku: nowo projektowany, modernizowany;
  • dozwolone podłoża: montaż na deskowaniu ciągłym z litego drewna (4,5 < pH < 7); przy podłożu niekompatybilnym należy używać membrany separacyjnej DELTA VMZINC® lub blachy VMZ Zinc Plus;
  • zakres spadku: > 5% (3°);
  • typy dachów: rodzaj powierzchni: płaskie, wklęsłe i wypukłe, trapezowe, kopuły, itp.; dachy nieocieplone (tzw. zimne) z wentylacją podłoża od spodu; dachy ocieplone (tzw. ciepłe) z odpowiednią przestrzenią wentylacyjną; w przypadku pokryć narażonych na ponad przeciętne opady atmosferyczne producent prosi o kontakt z doradcą VMZINC®.