Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Okno o podwyższonej osi obrotu okno FDH
Fakro Sp. z.o.
Adres:
Węgierska 144a
Nowy Sącz
woj. małopolskie
WWW: http://www.fakro.pl
Telefon: 18 4440444
Skrzydło dolne jest nieotwierane i wyposażone w szybę laminowaną. Okno FDH zastępuje konieczność zespalania okien w pionie, oferując większą powierzchnię doświetlenia. W standardowym zespoleniu szerokość elementu łączącego wynosi 30 cm, natomiast w oknie z naświetlem 15 cm. Jest to jedyne okno dachowe na rynku, które po zamontowaniu w dachu o nachyleniu 30°–43° spełnia warunek normy DIN 5034-1, zgodnie z którym dolna krawędź okna powinna znajdować się na wysokości do 95 cm, a górna krawędź na wysokości minimum 220 cm od podłogi.
Duże rozmiary okna zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrza oraz łatwy kontakt wzrokowy z otoczeniem.
Okno wykonane jest w systemie wzmocnienia konstrukcji okien dachowych topSafe, dzięki czemu posiada podwyższoną odporność na włamanie. Wyposażone jest w automatyczny nawiewnik V40P. Współczynnik przenikania ciepła Uszyby wynosi 1,0 W/m2K, a współczynnik przenikania ciepła Uokna = 1,4 W/m2K.

Zakres montażu okna FDH to 25–65°