Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Ogniwa fotowoltaiczne PREFALZ SOLAR
Prefa Polska Sp. z o.o.
Adres:
Emaliowa 28
02-295 Warszawa
woj. mazowieckie
Email: office.pl@prefa.com
WWW: http://pl.prefa.com
Telefon: 22 720 62 90
PREFALZ Solar to instalacja fotowoltaiczna zintegrowana z budynkiem i jest to rozwiązanie przeznaczone do dachów z blachy aluminiowej z rąbkiem stojącym, które zarazem wytwarza energię w ekologiczny sposób, jak też optycznie integruje się z budynkiem. Laminaty fotowoltaiczne dopasowują się do konturów połaci dachu niczym druga skóra. Dzięki temu można zachować ekskluzywny wygląd dachu na rąbek stojący.

Ogniwa fotowoltaiczne to znana i uznana możliwość wytwarzania prądu w sposób przyjazny dla środowiska. W przeciwieństwie do innych, również przyjaznych dla środowiska urządzeń prądotwórczych w rodzaju elektrowni wiatrowych, wodnych, siłowni parowych wykorzystujących biomasę, wykorzystanie elektrowni słonecznej z ogniwami fotowoltaicznymi ma sens nawet w przypadku jej niewielkich rozmiarów. Jeśli tylko jest dostępna odpowiednia połać dachu, można wyposażyć ją w elektrownię słoneczną.

Konstrukcję instalacji fotowoltaicznych można rozróżnić na podstawie założeń estetycznych:
  • jeśli moduły są montowane na dachu, rozwiązanie to określa się mianem nakładanego ogniwa fotowoltaicznego;
  • jeśli natomiast moduły są połączone z poszyciem dachu, rozwiązanie takie nosi nazwę instalacji zintegrowanej, czyli ogniwa fotowoltaicznego zintegrowanego z budynkiem - GIPV.