Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Dachówka ceramiczna Karpiówka
Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o.
Adres:
Ostrobramska 79
04-175 Warszawa
woj. mazowieckie
Email: biuro@wienerberger.com
WWW: http://www.wienerberger.pl
Telefon: 22 514 21 00
Karpiówka firmy Wienerberger, dachówka o bardzo długiej tradycji, tworzy niepowtarzalny styl domu. Jej małe rozmiary i nawiązanie kształtem do drewnianych gontów powodują, że swoje możliwości najlepiej prezentuje na skomplikowanych połaciach, z kolei prostym dachom dwuspadowym nadaje szlachetny, dworkowy charakter.

Dachy kryte dachówką karpiówką ożywają płynnymi liniami krzywizn, fal, tzw. wolich oczu czy wieżyczek. Można przy tym układać ją na kilka sposobów, np. w łuskę lub w koronkę. Różnorodne wykroje dolnej krawędzi dachówki i bogata oferta kolorystyczna pozwala stworzyć na połaci ciekawe wzory. Ostateczny efekt zawsze będzie doskonały świeży i oryginalny.

Dane techniczne dachówki Karpiówki:
  • zapotrzebowanie dachówek [szt./m2]: ok. 36,0;
  • długość krycia [cm]: ok. 29,0 - 33,0 (koronka); ok. 14,5 - 16,5 (łuska);
  • średnia długość krycia [cm]: ok. 31,0 (koronka); ok. 15,5 (łuska) - dla nachylenia dachu 40o - 45o;
  • szerokość krycia [cm]: ok. 18,0;
  • wymiary [cm]: 38,0 x 18,0 x 1,4;
  • ciężar [kg/szt.]: ok. 1,8;
  • ciężar [kg/m2]: ok. 64,8;
  • ilość [szt./ paleta]: 420*/480 (*dotyczy glazur);
  • ilość [szt./paczka]: 16;
  • minimalny zalecany kąt nachylenia połaci dachowej [o]: 30/24** (**przy zastosowaniu membrany lub folii wstępnego krycia).